Kale Doors bir Kale Rampa iştirakidir.

0282 673 36 66 :

Zafer Mh. Bakım Onarım 7. Sokak No:55 Çorlu/Tekirdağ, Turkey

Döner fotoselli kapı nedir ve çalışma prensibi

Adından da anlaşılacağı üzerine döner fotoselli kapı dairesel hareket yapan sistemlerdir. Kişilerin yaklaşması ile sensörler bunu algılar ve devreye giren motor sayesinde kendi ekseni etrafında döner. Farklı türleri olmasının yanı sıra aktif kullanılan yerler için ideal olmaktadırlar. 3 veya dört bölmeli olan döner fotoselli kapı insanların ardı ardına rahatlıkla geçiş yapmalarını sağlayan çalışma prensibine sahiptir. Pek çok yerde kendisini örneklerini görebileceğiniz bu otomatik döner yapılar sayesinde özellikle AVM gibi alanlar için uygun olduğu olabilirler. Buna ek olarak dışarda birikmiş olan soğuk yada sıcak havanın direk olarak içeri girmesini engelleyen çalışma prensibi de bulunmaktadır. Bir bölmenin hareketi esnasında diğer taraf dış ortam ile içerisi arasında bariyer oluşturur. Bariyer ile rüzgar ve basınç farklından doğan esintinin içeriye girmesi çok daha zor hale gelir.

 

Hız ayarlamaları optimum performans sağlayan döner fotoselli kapı

 

Farklı elektronik sistemler sayesinde hız ayarlamaları rahatlıkla yapılabilir ki döner kapı için önemli kriterler arasında yer almaktadır. Talebe göre kimisi sabit bir hız ile hareket ederken, diğerleri ise insanların yürüme süratlerini baz alarak kendisini otomatik olarak ayarlar. Doğru tercihin sizler için ne olduğuna karar vermeden önce Kale Doors gibi güvenilir firmalardan bilgi almanız yerinde olacaktır.

Aynı zamanda kişilerin yürüme hızlarına göre kendisini ayarlayan döner fotoselli kapı fiyatları da değişkenlik gösterir. Taleplerinizin en doğru şekilde yerine gelmesi için bu gibi oynamalar sizler için önemli olmayabilir. Otomatik döner kapı sistemlerin giderek daha kullanış olmaları sayesinde hem güvenli hem de verimli kullanım alanları için ideal seçenekler haline gelmektedirler. Geniş bir çalışma performansı ve sizi ziyaret eden müşterilerin konforu açısından kendisini ayarlayan fotoselli kapı modellerini tavsiye etmekteyiz. Sık müşteri ziyareti yada kapı müşterinizin olmaması durumunda ise sabit hızlı otomatik kapılar rahatlıkla gerekli hizmeti verebilirler.

 

Kilitleme mekanizmaları sayesinde güvenli dış iskelet

 

Kendi kendisini kilitleme özelliğine sahip olan otomatik kapı her zaman çok daha güvenli bir ortam yaratmaktadır. Kimsenin kalmadığı durumlarda sistem komutu ile bütün yapı kendisini durdurur. Zorlanmasına rağmen açılmayan olan döner fotoselli kapılar ile sizlerde evinize gittiğinizde kafanız arkanızda kalmaz. Şık ve estetik tasarımlara da olanak tanıması ve kilitleme mekanizmasının devreye alınarak güvenlik sağlaması odak noktaları arasındadır. Geniş renk gamına sahip olan bu gibi yapılarda binanın yada ofisin örtüsü ile paralel hale gelebilirler.

Diğer taraftan ise şeffaf cam sayesinde her iki tarafından rahat görünmesi ile geçişlerde aksaklıkları en aza indirirler. Cam yüzeye dilediğiniz firma logosu yada benzeri bir reklam yapıştırabilirsiniz çünkü buna müsait bir ortam yaratır. Sağladığınız kampanya yada indirim fırsatlarını da buralarda daha ilk girişte müşterilerinize tanıtmış olursunuz. Farklı fonksiyonel niteliklerin bir araya gelmesi ile artık işlevsel bir giriş alanı ortaya çıkar. Verimin ilk adımda yakalandığı ve fark yaratan bir izlenim bıraktığı geleceğe açılan döner fotoselli kapı sizlere avantajlar sunacaktır. Bütün ayrıcalıklar ve detaylar için sizleri Çorlu ofisimizde ağırlamaktan memnu niyet duyarız.

Leave a Comment

(0 Yorum)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.