Kale Doors bir Kale Rampa iştirakidir.

0282 673 36 66 :

Zafer Mh. Bakım Onarım 7. Sokak No:55 Çorlu/Tekirdağ, Turkey

katlanır hızlı pvc kapı

Kale Doors farkıyla katlanır hızlı PVC kapı

katlanır hızlı pvc kapıDış mekanda birikmiş olan ve içeri girmesini istemediğiniz toz ve pislik gibi nesnelerin rüzgar vasıtasıyla içeri girmesini engelleyen yapılara katlanır hızlı PVC kapı denilmektedir. Yapı malzemesini adında taşıdığından anlaşılması kolay olan sistemler arasındadır ve çalışma prensipleri arasında hıza dayalı sistemler olduklarından bu sayede gayet hemen her işletme içerisinde tercih sebebi olabilmektedirler. Mal ve araçların giriş çıkışları sırasında rahatlıkla kapanabilen katlanır hızlı PVC kapılar artık Kale Doors farkıyla sizlerle buluşmaktadır.

Çalışmaları gayet hızlı olduklarından hemen arkadan kapanabildikleri için kesinlikle istenemeyen ölçülerde kalmazlar ve bu durum ergonomik bir yapı oluşmasını da sağlamaktadır. Verimli bir çalışma ortamı yaratılmasında epey işlevsel olan katlanır PVC kapı modelleri ile artık sizlerde dilediğini ölçülerde işletmenize en uygun olanı tercih edebilirsiniz. Kapı üzerine pencere şeklinde monte edilebilecek olan şeffaf pençeler ise görüş kolaylığı sağladığından giriş ve çıkışlarda her iki tarafın görüşünü kolaylaştırmaktadır. Bu durum çalışma sırasında kazaların riskini azaltmaktadır ve çok daha güvenli bir ortam yaratmaktadır.

Dayanımları yüksek kalite malzemenden imal edilen Kale Doors ürünleri sayesinde rüzgardan etkilenme ise en aza indirilebilir. Uzun ömürlü ekipmanalara sahip olmanın avantajlarını yaşayabileceğiniz katlanır hızlı PVC kapılar ve farklı modellerimiz sayesinde sizlerde gereksinimlerinizi karşılayabilirsiniz. Talep etmeniz durumunda kapıların çalışma hızları ayarlanabilmektedir ki beklenilen sistemleri oluşturmada değerlidir. Esnek çalışma prensibi kendiliğinden geldikten sonrasında sorunlar ile karşılaşmanızın da önüne geçmektedir.

Teknik açıdan öne çıkan katlanır hızlı PVC kapı sistemleri

Her müessese kendisine en uygun olanı tercih edebilmesi için temel bazı teknik özellikleri de bilmesi gerekmektedir. Bundan sonraki adım olarak bunlar değerlendirilmeli ve buna göre atılacak olan adımlar ile paranın en iyi konumda değerlendirilmesi sağlanabilmektedir. Aşağıda sizlerin işinize yarayabilecek Kale Doors katlanır hızlı PVC kapı temel teknik detayları görebilir ve inceleyebilirsiniz bu ön bilgi vermesi açısından önemli olacaktır. Unutmayınız ki bizler her zaman sizlerin bu durumdan en iyi faydalanmanız için gerekli olması durumlarında sizlere desteklerimizi de sunmaya hazır bulunmaktayız.

  1. Önceden ölçüleri alınmış olunan yere montajın yapılmasından önce en milimetrik hesaplamaları yapabilmek için lazer teknolojisinden faydalanabilmekteyiz. Bu durum montaj aşamalarını hızlandırmanın yanı sıra sonrasında da arada kalabilecek boşlukların da dolmasını sağlamaktadır.
  2. İşletmenin bulunduğu lokaysan göz önüne alınarak yapılması gereken malzeme tercihi belirlenir. Böylelikle çetin hava koşullarına dayanımı çok daha fazla olan hızlı katlanır PVC kapılar sizlerin kullanımına sunulmaktadır.
  3. Servis kapısı gibi ek özellikler ile işlevsel yapısı maksimum seviyelere çıkartılabilen sistemler olduklarından, gereksinimlere özel olarak imal edilebilirler.
  4. Dilerseniz fotoselli olarak üretilebilme olanakları da bulunmaktadır ki otomatik kapılar açısından da sizlerin çalışma ortamındaki verime katkı sağlayabilirler.
  5. Farklı renk ve desen seçenekleri bulunmaktadır ki bu durum dış cephe ile uyumlu olmalarını sağlamaktadır. Estetik algının önem kazandığı işletmeler için bu nitelikleri kurumsal bütünlük manasında da önem arz edebilir.

Teknik servis ve bakım ihtiyaçları duyulduğunda Kale Doors farkı sizlerin en büyük destekçiniz haline gelebilir. Bir telefon kadar uzağınızda olmamız ve bütün imalatlarımıza teknik destek, bakım ve onarım desteği sunmamız müşterilerimizin satış sonrası memnuniyetini de en hat safhaya çıkarmaktadır.

fotoselli kapı

Her işletmeye özel fotoselli kapı sistemleri

fotoselli kapıGelişen teknoloji sayesinde kapı sistemleri de kendisini giderek daha verimli hale getirmektedirler ve fotoselli kapı bu bağlamda her işletmeye yönelik büyük avantajlar sunmaktadır. Işığa duyarlı olan sistemler olarak göze çarpmalarının yanı sıra estetik görünüş açısından da işletmelere değer kazandırmaktadırlar. Endüstriyel otomatik kapı olarak adlandırılabilmektedirler ve istenilen çalışma performanslarına göre ayarlanabilirler. Mekanizmanın istenilen çalışma hız kabiliyetine kavuşturulabiliyor oluşu ile bütün işletmelere özel olarak tasarımlar ve efektif kullanım şartları oluşturulabilmektedir. Uzman Kale Doors mühendisliği ve teknik ayrıcalığı sayesinde istenilen ve bütün gereksinimleri karşılayabilecek fotoselli kapı sistemleri imal edilebilmektedir.

Çalışma prensipleri olarak çift yönlü ve tek yönlü hareket kabiliyetine sahip sistemler olarak ortaya çıkmaktadırlar. Genişlik ve alanın sahip olduğu kapasite ile yapılacak hesaplamalar sayesinde fotoselli kapı ihtiyaçlara yönelik olarak üretim aşamasına geçmektedir. Çift yönlü hareket eden otomatik kapılar daha geniş bir geniş açısı yakalanmasını sağlamaktadır ve özellikle yük taşıma sırasında büyük avantajlar sunabilirler. Tek yönlü tercih edilen fotoselli kapılar ise müşteri giriş çıkış noktaları gibi alanlarda tercih edilebilmektedirler. Kapıların açılıp kapanma hızının da çalışma ortamına adapte edilebilecek olması ile artık bütünüyle verimliliği maksimum olmuş olan sistemler elde edilebilir.

Fotoselli otomatik kapı avantajları

Farklı konular ve noktalar ele alınacak olunursa sundukları açısından otomatik fotoselli kapılar epey büyük avantajlar sağlamaktadırlar. Aşağıda bunları maddeler halinde ana hatları ile görebilmek mümkün olacaktır ve edinilebilecek bilgiler arasında satın alma işleminde bu durum sizlere farklı avantajlar da sunabilecektir.

  1. Kapanıp açılma işlemini kendisinin direk gerçekleştirebiliyor oluşları sayesinde her daim giriş çıkışların kapalı kalmasını sağlamaktadırlar ve bu sayede gereksiz ve istenmeyen ısı kaybının önüne geçerler. Isınma için özellikle kış aylarının epey masraflı olabilmeleri işletmelere çeşitli ek giderler yaratabilmektedirler. Bu gibi hesapta olmayan giderleri önlemek adına ise otomatik kapı yapılarının sizlerin bu durumda kazançlı çıkmalarınızı sağlayabilecektir.
  2. Efektif bir çalışma ortamı yaratılmasında önemli katkılar sağlamaktadırlar zira bir işletmenin her giriş çıkışında direk olarak kapanabilen fotoselli kapı sonrasında içerisi ile dışarısı arasında bir bariyer görevi görecektir. Dışarda birikmiş olan kir ve pisliklerin içeri girmesinin önüne geçmesi ile temizlik gibi hususlarda içerisinin her daim olanca temiz görünmesini sağlayacaktır. Müşterilerinizin sizleri ziyaretleri sırasında ve öncesinde sürekli yerlerin ve çeşitli köşelerin silinme ve süpürülme ihtiyaçları da azalmaktadır.
  3. Estetik açıdan farklı renk ve desenlerde imal edilebiliyor olmaları sayesinde dış görünüş ve iç estetik açısından otomatik kapılar epey albenili görünmektedirler. Ortamın havasının düzenli olması ve tamamlayıcı çizgisini kaybetmemesi ile bütün çalışma ortamının verimini de katkı sağlayabilmektedirler. Böylelikle çalışan verimini arttırabilir ve zaman yönetimi noktasında avantajlar sunabilir.
  4. Fotoselli kapı daha ilk girişte müşteri ziyaretlerinde teknolojik bir hava yaratmasının avantajları olarak ilk izlenim olarak artı kazanılmasını da sağlamaktadır. Her görüşmenin daha ilk adımının verimli atılması ve sonrasında düzgün bir etkileşim içerisine girilmesi için ufak ayrıntıların önemi unutulmamalıdır.

Kale Doors teknik servis ve bakım avantajı

Kale Doors bütün teknik servis ve bakım çalışmalarını kendi bünyesinde yerine getirebilen sektörün öncü firmalarından biri olarak bütün müşterilerine sunduğu avantajları yerinde görmek için bizi ziyaret edebilirsiniz. Gerekli duyulması halinde telefon veya internet aracılığıyla bizlerle irtibata geçebilir ve görüş ve önerililerinizi sunabilirsiniz. Sizlerden gelen bilgiler bizlerin gelişimi için değerli olmaktadır ve her geçen yıl bir üst seviyeye çıkarak, müşterilerimize özel imalatlar yapmaktayız.

motorlu panjur

Panjur kullanımı

motorlu panjurSektörel anlamda yapıların mahremiyet ve yalıtım sistemlerinin tamamlayıcı amacıyla alüminyum ve plastik kanatların birleşmesiyle meydana gelen hareketli sistemlere panjur denilmektedir. Hem yaşanılan alanlar hem de ticari işletmelerin kapı, pencere çeşitli bölmeler için kullanılır. Üniteleri sıra ile dizilmiş panellerin birbirine oturtularak oluşmaktadır. 160 derece hareket kabiliyeti sağlayacak şekilde dizayn edilirler. Bunun sebebi ise panellerin birbirine zarar vermesini önlemek. Günümüzde en çok kullanılan otomatik panel panjur tipi gerek kolaylığı ve pratikliği için tercih edilmektedir.

Özel otomasyon programı sayesinde uzaktan kumandalı şekilde açılıp kapanan panjur çeşididir. Tüp motor sistemi ile çalışan bu panjurlar dayanıklılık açısından diğer çeşitlere göre daha kullanışlıdırlar. açma kapama işlemi sırasında gerek otomatik ise sistemsel arıza vermemesi gerek el kolaylığı içindir. Kapı sistemleri hammaddesi ve çalışma prensibine bağlı olarak dört grupta yer alır. birincisi alüminyum panellerden oluşan sarmal sistemlere alüminyum panjur, ikincisi ise plastik panellerden oluşan sarmal sistemlere plastik panjur, üçüncüsü ise motorla çalışma sistemiyle oluşan motorlu panjur, dördüncü olarak makara ya da iple çalışma sistemiyle oluşan panjurlara manuel panjur adı verilir.

Panjur kullanım alanları

Evlere tercih edilmesinin en önemli sebeplerinde biri ise şiddetli fırtınalara karşı cam parçalarının ciddi yaralanmalara sebebiyet vermesidir. Özellikle iklimsel olarak ele aldığımızda değişim rüzgarları bol olan yerlerde sıkça tercih edilmektedir. Motorlu panjurların ise en çok kullanım alanları ticari işletmelerdir. Bunun sebebi büyük camekânlara sahip dış cephesinin olması ölçüleri dahilinde alüminyum ve plastik malzemelerin metrekare bazında ağırlığı söz konusu olduğundandır. Otomatik panjur yapımı basit bir otomasyon konusudur. Panjur motoru buton ayarı standart 60 a 20 motoru kamburun içine takarak paneli hazır hale getirilir. Standart buton kısık bir şekilde üretime gelir ve düşük voltajda elektrik verilir. Limit ayarı kısık olduğundan panjur aşağı geldiğinde askı telleri yukarı geleceği için başlangıç konumuna gelir.

Panjurun panel adeti doğru ise aşağı yönlü ayarı düşük voltajlı elektrik verildiğinde yapılmış olur. Panjuru yukarı yönlü sabitleyerek iç telleri takılır. Motorda 4 kablo vardır. Bunlardan sarı ve yeşil olan topraklama için mavi nötr, kahverengi ve siyah olan faz uçlarıdır. Mavi ile kahverengi ucu birbirine sabitleyerek yukarı doğru hareket sağlanır. Panjurun dış köşe kısmında negatif ve pozitif swic uçları vardır. Negatif yönlü uca mavi ile kahverengi kabloyu taktığımızda yukarı yönlü akış sağlanmış olur. Otomatik panjurlarda aşağı yönlü ayarı belirtilen 4 kablonun mavi ve kahverengi olanı pozitif yönlü olan swic ucuna takıldığında aynı zamanda aynı yöntemle durma noktasında belirlenmiş olur.

Motorlu sistemler ve çeşitleri

Otomatik panjurlarda panel eksiltmek panel arttırmak veya arıza söz konusu olduğunda limit ayarının yukarı yönlü veya aşağı yönlü konusunda bir fikir sahibi değil isek panjurun limit ayarı kısılarak ilk olarak yukarı yönlü ayarının düşük voltajda elektrik verilerek öğrenilmesi, motorun içindeki 4 ana kablonun kısa devre yaparak motoru bozmasına mahal vermemiş oluruz. Teknolojinin ilerlemesiyle fotosel yazılımı sayesinde panjurların canlıların üzerine kapanma durumu önlenmiş büyük oranda can güvenliği sağlanmıştır. Özellikle kullanım pratiklik sağlayan bir diğer gelişmiş özellik ise akıllı cep telefonlarınıza bir uygulama ile panjurun açma kapama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Bu işlemi bir bluetooth aracılığı ile de sağlayabiliriz. 458 motorlu sistemleri 7 çeşit olmak üzere alanında isteklere göre çok çeşitlilik göstermektedir. Monolog otomatik panjur genellikle evlere tercih edile dış kısmını gizli yuva yapılarak pencere veya kapıya uygulanan sitemdir. İkincisi ise dıştan takma otomatik panjur sadece evlere tercih edilir pencerelere takılır, motoru dışardadır. Uzaktan kumandalı motorlu olan ise 3. çeşidimizdir. Alıcı takılarak tüm motorlu sistemleri kontrol edilebilir ve her alanda tercih edilebilir. 4. panjur çeşidimiz ise motorlu kepenk sistemidir kalın panelli olduklarından güvenlik açısından iş yerlerinin depolarına tercih edilir.

Farklı işlevlerde çeşitlere sahip Kale Doors rediktörlü motorlu otomatik sistemler vardır. Ticari işletmelerde elektrik kesintisine karşı elle kontrolü sağlanabilen verimli bir çeşididir. 6. panjur çeşidi ise emniyet kilitli panjurdur. Kilitli olduğu durumlarda yukarı kuvvet söz konusu olduğu zaman güvenlik sistemi devreye girerek alarmı aktif eder. Son panjur çeşidimiz olan rüzgar sensörlü motorlu panjurdur. Aşırı şiddetli rüzgarlarda rüzgar şiddetine göre otomatik kapanan panjur çeşididir.