Kale Doors bir Kale Rampa iştirakidir.

0282 673 36 66 :

Zafer Mh. Bakım Onarım 7. Sokak No:55 Çorlu/Tekirdağ, Turkey

Tekirdağ / Çorlu kepenk kullanımı

Çorlu kepenk imalatlarımız ile hızlı ve kaliteli ürünlerimizi sizlerin hizmetine sunmaktayız ve bunu her daim müşteri memnuniyeti odaklı gerçekleştiriyoruz. Ülkemizde birçok iş yerinde kullanımı artan kepenk Tekirdağ / Çorlu sınırlarında da tercih edilmeye başlandı. Bunun en belirgin sebeplerinde birisi olarak kısıtlamalar ile işyerlerinin uzun süre kapalı kalması göze çarpıyor. Bu geçen süre zarfında dükkanlarının zarar görmesini engelleyen kepenkler rahat açılıp kapanması ile de diğer rakiplerine göre açık ara önde olmaktadır. Sarmal yapılar olarak dikkatleri üzerlerine toplayan bu yapıların en önemli özellikleri hızlarıdır. Güçlü elektrik motorları sayesinde son derece hızlı hareket etmektedirler ve efektif bir çalışma sağlarlar.

Bilindiği üzere her bir kapı vazifesi gören oluşumlarda içeriye giriş ve çıkışların çabuk yapılmasını sağlamaları onlara artı bir değer katmaktadır. Ayrıca dış etkilerden koruyucu olmaları da onların apayrı bir özelliği olmaktadır. Bunların başlıcası da hırsızlık eylemlerine karşı dayanıklı olmalarından gelmektedir. Kepenklerin iç içe geçme özellikleri olduğundan dolayı dışarıdan gelecek herhangi bir fiziksel müdahaleyi engelleme özellikleri tercih sebebi haline gelmelerini sağlamıştır. Tabii ki bu faydalarının yanı sıra endüstriyel kepenk çeşitlerini de Kale Doors olarak üretiyoruz. İmalat sonrasında her türlü teknik destek ve bakım sağlamak bizleri memnun etmektedir.

 

Endüstriyel kepenk farkındalığı

 

Firmamız olarak bizler, her zaman müşteri memnuiyeti odaklı tasarımlara sahip olduğumuz için Tekirdağ endüstriyel kepenk farkındalığı ile çalışmalarımıza hız vermekteyiz. Bilindiği üzere her işletmede ayrı kapı açılımları yoktur. Büyük bir yapı içerisinde farklı bölümler ve üzerimler olmaktadır. Bunun doğurduğu sorunlardan birisi de kızımlar arasında olması gereken ayrım noktalarıdır.

Bizler de bunları hesap ettiğimizde bir fabrika içerisinde bölümleri ayıran yapıların olması gerektiğini düşündük. İşte bu sebeptendir ki Çorlu endüstriyel kepenkler ile bölümler arasında geçişlerin farklılaşmasını sağlıyoruz. Yine sizlerin de takdir edeceği gibi bir üretim sahasında birbiri ile karışmaması gereken bölümler mevcuttur. Bunların bazıları ses, koku, toz vesaire etkenlerdir.

Bunları tamamen birbirinden ayırmaya yarayan kepenk, açılan ve insan geçebilecek kapılar ile son derece işlevlidir. Elektrik motorlarını kontrol eden sensörler sayesinde açılıp kapanmaları da koordineli bir şekilde gerçekleşir. Bu yapıların iskeletinde sert alüminyum paneller kullanılmakla beraber bazı polimer malzemeler de güçlendiricidirler. Teknik bilgi için internet sitemizden bilgi alabilirsiniz. Hayırlı işler dileriz.

Yeni nesil yükleme körüğü

Yükleme körüğü taşıma esnasında tır ve benzeri araç ile kapı arasında bağlantı sağlayarak işlemin daha sağlıklı ilerlemesini sağlar. Teknolojinin üretime yansıması sonucunda yeni nesil yükleme körüğü işletmelerin ihtiyaçlarını daha fazla karşılamaya başlamıştır. Kale Rampa olarak da siz değerli müşterilerimiz için son teknolojik gelişmeleri takip ederek en başarılı çözümleri üretmeye devam etmekteyiz. İşlem yapılan yerlerde dış etmenlerden koruyucu olarak kullanılan çok sağlam yapılar kullanılmaktadır. Özellikle yanaşan araçların depo girişlerine çarparak zarar vermesini önleyen bu ek ürünler bir diğer taraftan işlemlerin kolayca yapılmasını sağlamaktadır.

Çapraz şekilde dizayn edilmiş çelik konstrüksiyon hareketli olduğu için de hem yer kaplama hem de olası darbelerde faydası ile tercih edilmektedir. Bu yapıtlar sayesinde yükleme körüğü etrafı kaplanmış olur ve çalışanların dış etkilere maruz kalmadan rahatlıkla çalışmaları sağlanmış olur. Yükleme esnasında oluşabilecek kazalar da bu sayede önlenmektedir. Bu yapıların ana malzemesi polimer kauçuktur ve kullanım yerlerine göre et kalınlıkları değişmektedir. Soğuk hava, toz ve benzeri etmenlere karşı koruyuculuk sağlaması sayesinde birçok firma tarafından kullanılmaktadır.

 

Yükleme körüğü çeşitleri nelerdir?

 

Yazımızın başında da belirttiğimiz üzere yeni nesil körükler olarak tabir ettiğimiz ürünler sevkiyat körükleri olarak da adlandırılır. Bunların da çeşitleri bulunmaktadır ve sevkiyat körüğü çeşitleri mekanik ve şişme olarak ikiye ayrılır. Mekanik körükler yanaşan aracın onu bastırması sayesinde koruma sağlamaktadır. Bunların en önemli özelliği iç içe geçebilmeleridir. Dışarıdan gelecek serin ya da ıslaklığı çalışma alanına sokmaz. Bu nedendendir ki sürekli yükleme ve boşaltma olan işletmelerin göz bebeği konumundadır. Sağlam yapısı sayesinde de uzun zamanlar boyunca rahatlıkla iş görmeye devam eder. Kauçuk kısmının kalın olması da bu dayanıklılık süresini son derece arttırmaktadır. Şişme yükleme körüğü, sıcaklık kontrolü yapılan işletmelerde yükleme ve boşaltma işlemi sırasında olabilecek ısı kayıplarına karşı iyi derecede sızdırmazlık sağlar.

Diğerlerinden farklı olarak, aracın taşıma sistemini kapı etrafına doğru itmesi gerekmez. Bu tip körüklerde, aracın etrafında şişerek tam bir sızdırmazlık sağlar. Şişme yükleme körükleri, neredeyse tüm araç ölçülerine uygundur ve işletmelerin beklentisinden çok daha fazla sızdırmazlık sağlar. Kolay konrtol paneli sayesinde de herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilmektedir. Donmuş gıda sektöründe ürünlerin taşınırken soğuk zincirin korunması son derece önemlidir. Anlattığımız bu iki yapı arasında işletmeniz için en uygun olanı seçmeniz konusunda uzman ekbimizle her zaman destek vermeye hazır olduğumuzu belirtmek isteriz.

Panjur yaptırma fiyatları

Panjur akıllarda tek bir çizgi algısı yaratsa da farklı kombinler ile bir araya gelebilen sistemlerdir. Bazı Türk filmlerinde replik olan pembe panjurlu ev imajı günümüzde iş yerleri için vazgeçilmez olmakla beraber yaptırma fiyatları da gözünüzde büyütülecek gibi değildir. İç içe geçen panelleri ile tam bir koruma sağlayan panjurlar işletmeniz dış etkilerden koruyan yegane yapılar olarak yerini almaktadır. Bu yapıların ana özelliği olarak tam kapalı platform olduğu için hırsızların korkulu rüyalarıdır.

Ayrıca soğuğu geçirmeyen panjur, dışarıda bırakmaları ile de kendilerini bir adım önde tutmaktadırlar. Sağlam yapılarından dolayı ağır görünseler de günümüz teknolojisi sayesinde bünyelerinde barındırdıkları motorlar ile Kale Doors gibi sapasağlam durmaktadır. Alüminyum ile güçlendirilmiş özel bileşikleri sayesinde her koşulda yıllarca sapasağlam durmakta olan bu yapıların her bütçeye uygun seçenekleri vardır. Günümüz piyasasında birçok seçenek var olsa da biz bu yazımızda dekoratif olan modeli sizlere tanıtmaya çalışacağız.

Şık ve güvenli monoblok panjur sistemleri

Biliyoruz ki muhakkak işletmenizi korumayı düşünürken şık ve güvenli bir seçenek olarak monoblok panjur sistemleri ilginiz çekecektir. Bu sistemin en kendini öne çıkaran özelliği dekoratif olmasıdır. Bunu nasıl sağlıyor diye düşünüyorsanız yazımız geri kalanı sizi gerçekten hayallerinizin ötesine sürükleyecektir. Bildiğiniz üzere panjurlar sert ve koruyucudur. Bunların yanı sıra güvenlik açısından da kendisini rakiplerine nazaran özgün kıla ve işlevsel sistemlerdirler.

Hızlı açılmasını sağlayan motorların yanı sıra hareket algılayıcı cihazlar sayesinde istenmeyen kazaları da önlemektedir. Eminiz ki siz işyerinizi eviniz gibi kabul ediyorsunuz ve mono blok panjur ile güzel görünmesini de unutmuyorsunuz. Fiyatları açısından da parasının hakkını hem güvenlik hemde estetik olarak verebilirler. Binanızın dış cephesinin altına monte ettiğimiz bu panjur sayesinde işletmeniz sanki olduğu görüntüden hiçbir şey kaybetmeden duruşuna devam edecektir.

Özel kullanılan malzemeler sayesinde isterseniz çok daha zarif durmasını da sağlayabilirsiniz. Bunların hepsini bir kenara bırakarak istediğiniz renkte de üretim yapabildiğimiz için artık iş yeriniz herkesin gıpta ile bakacağı bir yapı haline gelecektir. İlk çağlardan itibaren insanlar evlerini nasıl güzel yapmak için uğraştıysa siz hiç uğraşmadan hem şık hem güzel bir dükkana sahip olacaksınız. Her zaman en yeni teknolojik gelişmeleri sizler için takip ettiğimiz gibi yine değerli müşterilerimizin ihtiyaçlarına hitap eden oluşumlar ile yolumuza devam etmeyi borç biliyoruz.

otomatik seksiyonel kapılar

İşletmelere özel otomatik seksiyonel kapılar

otomatik seksiyonel kapılarÖzellikle üretim yapan işletmelere kullanım yerine özel seksiyonel kapı seçenekleri her geçen gün artmaktadır. Son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle birlikte otomatik seksiyonel kapılar da çeşitlilik göstermeye başlamıştır. Birçok değişik firmada birden fazla kullanım alanları olabilmektedir ve bu ihtiyaçlara yönelik kapılara son zamanlarda çok daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır.

Zamandan ve işgücünden tasarruf sağlayan bu otomatik seksiyonel kapılar işlevseldirler. Toz, koku, soğuk, sıcak gibi dış etmenlere karşı üst düzeyde koruma sağlamaktadır ve kullanımı rahattır. Dayanıklı malzemeden üretilen bu hızlı açılıp kapanabilen kapıların kullanım alanları her geçen gün artmaktadır.

 

Otomatik seksiyonel kapılar

İşletmelerde birimleri birbirinden ayırmaya sağlayan otomatik seksiyonel kapılar genel özellikleri itibari ile yükleme araçlarının rahatça geçmesini sağlamaktadır. Bu kapıların en belirgin faydası da dışarıdan içeriye giren tozları ve soğuk havayı engellemeleridir. Hızlı açılma ve kapanma yeteneği sebebiyle de forklift geçişlerinde verimli olarak kullanılabilmektedir. Saydığımız özelliklerin yanı sıra bu tür kapılarda bırakılan şeffaf kısımlar pencere görevi yaparak olası iş kazalarını önler.

Sonuç olarak iki taraflı bir geçiş güzergahı arasında bulundukları için karşı yönden gelen araçların birbirini görebilmesi son derece önemlidir. Üzerlerinde bulunan sensörler sayesinde de açılma süresi kısaldığından dolayı aracın kapıya çarpması engellenmiş olacaktır. Bunun için tabii ki de çalışanların bu kapılara yaklaşırken hızlarını yavaşlatması tembih edilmektedir. Sonuç olarak olası bir iş kazası ile kimsenin zarar görmesi istenmemektedir ve bu nedenle herkesin işletme içerisinde hareketlerine özen göstermeleri gerekmektedir. Otomatik seksiyonel kapı sistemleri işletmelerin gereksinimlerini karşılamaktadır ve özel olarak bizim güvencemiz ile imalatları yapılmaktadır.

 

Diğer alternatif sarmal seksiyonel kapı

Farklı alternatifleri de barındıran seksiyonel kapı sistemleri endüstriyel açıdan çözümler sunmaya devam etmektedir. Firmaların ihtiyaçları birçok şekilde farklılıklar göstermektedir. Bu nedenle sizlere önereceğimiz bir diğer alternatif olarak sarmal otomatik kapı olacaktır. Bu sistemler katlanır olan kapılardan biraz daha fazla dayanıklıdırlar. Özellikle yukarıda sarılabilme özelliğinden dolayı çok az yer kaplamaktadır. Bu tür kapıların da kullanım nedeni olarak dışarından gelecek olumsuz etmenleri engellemeleri gösterilmektedir. Her işletmenin kullanım yerine ve amacına göre farklı dizaynlar ile üretilen bu kapıların da otomatik ya da manuel versiyonları seçilebilir.

Otomatik olanlar sensörleri ile daha hızlı ve güvenli bir şekilde açılıp kapanma hareketi sağlamaktadır. İki farklı tarzda kapının bir diğer ortak özelliği olarak üzerlerinde şeffaf bir pencere barındırmalarıdır. Her iki taraf karşılıklı birbirlerini görür ve kazaları engellerler. Bu sebeple otomatik seksiyonel kapılar iş güvenliğinin en üst düzeyde sağlandığı kapılar olarak göze çarpmaktadır. Bizler Kale Doors olarak sizlerin ihtiyaçlarına yönelik seksiyonel kapı üretmeye devam etmektedir. Satış sonrası teknik destek hizmetimiz ile de rakiplerimizden bir adım önde olduğumuzu kanıtlamaktayız.

Her zevke ve amaca uygun garaj kapısı modelleri

Garaj kapısı denildiğinde ilk akla gelen otomobillerin korunmasını sağlayan kapılar gelse de KaleDoors ile her zevke ve amaca uygun modeller karşınıza çıkmaktadır. Garaj kapıları müstakil evlerin bir bölümüne araba koyup çalışma ya da doğal afetlerden korunma sağlar. Toplu yaşam alanları olan sitelerin de kapalı otoparklarını dışarından gelen etkenlere karşı korumaktadır. Bu tür kapı sistemleri otomatik veya manuel olarak üretilmektedir ve günümüzde daha çok otomatik garaj kapısı tercih edilmektedir.

Bu yapıların büyük bölümü kepenk, panjur kapılardan oluşmaktadır ve kullanılan malzeme değişkenlik göstermektedir. Kullanılan malzemenin seçiminde ilk olarak müşteri isteği yer almaktadır ve odak noktası bu olur. Fakat tecrübeli üreticiler olarak bizler otomatik kapının kullanılacağı alana uygun malzeme seçimlerimizi önermekteyiz. Sonuçta alacağının bu ürünü yıllarca gönül rahatlığı ile kullanmanızı hedeflemekteyiz ve garaj kapısı fiyatları ufak tefek değişiklikleri barındırabilir. Bugün biraz az para verip bir süre sonra malzemeden kaynaklanacak sorunlarla karşılaşmamanız için profesyonel ekibimiz her zaman en doğru çözümleri sizlere sunacaktır.

Garaj kapısı ve farklı kullanım alanları

Yukarıda bahsettiğimiz özel hayatta ihtiyacınız olan garaj kapısı aslında farklı alanlarda da kullanılmaktadır. Basit bir örnek verecek olursak, işyerleri için de endüstriyel bagaj kapıları üretilmektedir. Bu sayede arabanızın güvenliği için kullandığınız kapıyı işyeriniz için de kullanabilirsiniz. Bir depoda bulunan malzemeleriniz sonuç olarak sizin sermayenizi oluşturmaktadır ve mallarınız güvenliği sağlanmalıdır. Bu yapıların malzemelerinin dikkatli seçilmesi çok daha fazla önem kazanmaktadır. Bunun sebebi tabii ki işyerlerinin evlere nazaran çok daha dikkatli bir şekilde korunmasıdır.

İşletmeye özel tasarımlar

Büyük garaj kapıları görünüş ve ağırlık olarak daha fazla oldukları için otomatik açılıp kapanması önemlidir. İşletmeye özel tasarımlar sayesinde tam olarak gereksinimlerinizi karşılayacak ürünlere kavuşabilirsiniz. Bu açılıp kapanma hareketini sağlayacak olan motorların da gücü kapının ağırlığı ve açılma hızına bağlı olarak değişmektedir. Kapının arkasının görünmesi için olan küçük pencereler sayesinde dışarıdan içeriyi gözle kontrol sağlarsınız. Diğer taraftan olası iş kazalarına önceden tedbir almış olurusunuz ve ortam daha güvenli hale gelir.

Garaj kapıları her zaman her koşulda güvenliğimizi sağladıkları için bu tür garaj kapıları yaptırmak istediğinizde işinin ehli kişileri tercih etmelisiniz. Yılların tecrübesi ve bilgi birikimiyle KaleDoors her zaman hizmet vermeye hazırdır. Son kesim teknolojisini de bünyemizde bulundurduğumuz için istenilen her ebatta garaj kapıları tarafımızca üretilmektedir. Konu hakkında çok daha fazla yazmak mümkündür ve konuyu uzatıp sizi sıkmak istemeyiz. O yüzden kafanıza takılan her soruyu sitemizde bulunan iletişim bölümünden bizlere sorabilirsiniz.

Malzeme çeşitlerine göre kepenk Çorlu

Yapıların güvenliği ve dış hava koşullarına karşı kepenk çeşitleri kullanılan malzemesine göre çeşitleri bulunmaktadır. Bu otomatik kapı çorlu dayanıklı olduğu kadar iç içe geçmeleri ve sarmal yapıya bürünmeleri sayesinde az yer kaplar. Genellikle bu yapılar araba garajları için uygun olsa da hemen her yerde kullanımları mevcuttur. Fabrikaların bazı bölümlerini birbirinden ayırmaktan tutun, mağazalar, tekel büfeler daha doğrusu aklınıza gelebilecek birçok yerde kullanmak mümkündür. Kaliteli ve dayanıklı sistemler imalatlarımız sayesinde kepenk Çorlu alanında sektörün öncüleri arasında yer almaktayız.

Kepenk fiyatları da büyüklükleri, özellikleri, yapısında içerdiği metal çeşitleri göz önünde bulundurularak farklılıklar göstermektedir. Güvenliğin çok daha ön planda tutulduğu yerlerde daha sağlam malzemeler kullanılırken, sadece hava koşulları ve toz gibi etmenlere karşı üretilecek otomatik kapı malzemeleri de daha az dayanıklı olarak seçilebilmektedir. Kale Doors olarak sizlerin ihtiyaçlarını tam olarak karşılayabilecek bütçe dostu panjur çeşitleri ile her zaman hizmetinizde olamaya devam ediyoruz. Sadece üretim ile kalmayıp, satış sonrası servis hizmeti ve mevcut hasarlı kapılar için de teknik desteğimizi sizlere sunuyoruz. Müşteri memnuniyeti yüzde yüz olarak sağladığımız referanslarımızdan da gayet açık ve net bir şekilde anlaşılmaktadır. Kepenk Çorlu işlerinizde KaleDoors farkını her an yaşayacağınıza yılların verdiği bilgi birikimi ve tecrübemiz ile garanti vermekteyiz.

Kullanım alanlarına göre kepenk çeşitleri

İşyerinize kepenk yaptırmak istiyorsanız ilk olarak ne amaçla kullanılacağına karar vermeniz gerekmektedir. Koruma manasında alüminyum ve çelik ham maddeler kullanılarak üretilebilmektedir ve fiyatları farklılık göstermektedir. Bunların yanı sıra otomatik ve manuel olarak farklı açma kapama seçenekleri mevcuttur. Sonuç olarak çok fazla güç sarf etmeden açılmasını istiyorsanız otomatik motorlu panjur seçenekleri gözden geçirilmelidir. Güçlü elektrik motorları ve kolay kullanımlı kumandası ile otomatik kepenk sistemleri sizin için en uygunu olabilir. İstediğiniz takdirde ekleyebileceğiniz yedek güç sistemi sayesinde olası elektrik kesintilerinde de kolayca açıp kapama işlemi yapabilirsiniz.

Eğer ekstra maliyet istemezseniz bu tür kesintilerde kepengi açmak ya da kapamak için manuel düzenek bulunmaktadır. Sonuçta uzun süreli bir aksaklıkta kapı her zaman kapatılabilmelidir ve otomatik sistem bunu yerine getirebilir. Açık kaldığı takdirde işyeriniz dış etkenlere maruz kalabilir ve zararınız büyük olabilir. Dayanıklılık konusunda da hafif ve dayanıklı alüminyum kepenk Çorlu sistemleri bir çözüm olabilir. Bu tür sistemlerin açılma kapanma hızı da gayet iyidir ve tavsiyelerimiz arasındadır. Çelik kepenk Çorlu sistemleri ise çok daha dayanıklı olduğu için olası çarpmaların olabileceği alanlarda kullanılmasını önerdiğimiz endüstriyel sistemler arasındadır. Çok daha fazla ayrıntılı bilgi ve yerinde keşif hizmetimizden yaralanmak için iletişim numaralarımızdan bizi istediğiniz zaman arayabilirsiniz.

Fotoselli kapı ve sağlık arası ilişki

Teknolojinin son sürat ilerlediği günümüzde ısıya ve harekete duyarlı fotoselli kapı sağlık açısından da önemli bir konuma geldi. Bir yılı aşkın süredir bütün dünyanın mücadele ettiği koronavirüs salgını bulaşıcı olmasıyla dikkat çekiyor. Birçok insanın giriş çıkış yaptığı yerlerde kapıya temas zorunluluğu, bu salgının büyümesinde etkilidir. Eğer giriş yapılan yerler otomatik fotoselli kapıya sahipse insanları algıladığı gibi otomatik olarak dokunmadan açılırlar. Bu sayede de insanların dokunmak suretiyle enfekte olmasını karşı bir adım atmış olursunuz. Bu tür otomatik kapıları tercih ederken yana doğru sürgülü olanları tercih edilmektedir. Dairesel modellerinde dar bir alana birden fazla kişi girebileceği için virüsün bulaşması daha tehlikelidir.

Maske mesafe hijyen kuralları gereğince fotoselli kapılar gideren daha önemli olmaktadırlar. Teknolojinin insan hayatını kolaylaştırmaya yaradığınızı hepimiz bilmekteydik fakat birçok insanın aklına insan sağlığını koruyacağı gelmemiştir. Sürgülü fotoselli kapı olan mekanlar tercih edilmeli ve sizin de işletmenizde bu kapıları kullanmanızı önermekteyiz.

Fotoselli Kapı Özellikleri

Alışveriş merkezleri, hastaneler gibi insanların bolca giriş çıkış yaptığı yerlerde hem şıklığı hem de güvenilirliği ile fotoselli kapı tercih edilmektedir. Bu kapıların yapısal ve işlevsel olarak birçok özelliği bulunmaktadır. Şeffaf cam sayesinde karşılıklı olarak görüş açısı sağlar ve olası dalgınlıklardan meydana oluşan kazaları önlemektedir. Isıya ve harekete duyarlı fotoselleri sayesinde bir insan yaklaştığı zaman otomatik olarak açılmaktadır. Bir süre kimse geçmezse otomatik olarak kapanmaktadır ve ana konuma geri gelmiş olur. Bu durum sayesinde de dışarıdaki soğuk hava yada tozun sürekli içeri girmesi önlenerek koruma sağlamaktadır.

Fotoselli kapılar yana sürgülü ve dairesel hareketli olarak iki çeşittir fakat biz KaleDoors olarak ihtiyaçlar göz önüne alınmalıdır rahatlıkla diyebiliriz. Kullanım yerine göre şifreli ya da elektronik kartlı olarak güvenlik açısından son derece yaygın olmaktadır. Bu kapılar sayesinde hem estetik bir görünüm hem de istenmeyen misafirlerin önüne geçersiniz. Özel dizayn fotoselli kapı üretimi de yapabilen firmamızdan bizlere ulaşarak en kullanışlı çözümlere ulaşabilirsiniz. Sizin için yıllardır gece gündüz çalışan mühendislerimizin farklı çözüm sunduklarını gördüğünüzde profesyonel bir firmadan ürün ve hizmet aldığını çok daha net bir şekilde anlayacaksınız.

Endüstriyel otomatik kapı çözümleri ile pandemiden uzak durun

Bir kapıyı açmak için ona dokunma zorunluluğunu ortadan kaldıran otomatik kapı sayesinde pandemi gibi bulaşıcı hastalıklardan uzak durmak mümkündür. Endüstriyel çözümler sunan Kale Doors sayesinde sizlerde işletmelerinizi daha güvenli hale girebilirsiniz. Çözüm ortağınız olarak yeni modelleri ile otomatik sistemler geliştirmeye devam ediyoruz. Değerli müşterilerimizin yanında durarak onlara verdiğimiz otomatik fotoselli kapı ile sağlık hususunda da çözümler sunabiliyoruz. Otomatik sistemlerde bir kimsenin dokunduğu noktaya tekrardan sizlerin de temas etmesine gerek kalmamaktadır. Sahip olacağınız özellikleri sayesinde fotoselli sistemler işlevsellik açısından da değer katacaktır.

Yükleme körükleri faydaları

Fabrikaların olmazsa olmazı yükleme körükleri sağladıkları faydaları ile işletmelerin seçimi olmaktadırlar. Bu yaraların başında ısıdan tasarruf gelmektedir. Bildiğiniz üzere depo çıkışları sürekli rüzgar almaktadır ve bu sebepten ötürü içerideki ısı kaybolmaktadır. Kaybolan ısıyı geri kazanmak için de ciddi ısınma maliyetleri firmalara külfet olmaktadır. Çalışma alanında oluşan ısı kaybı sadece maddi bir sorun teşkil etmemekte, bununla beraber çalışanların da rahatsız olmalarına sebep olmaktadır. Sonuçta günün büyük bir bölümünü depo kısmında geçirmek zorunda olan çalışanlar soğuk hava ya da toza maruz kaldıklarında hastalanabilirler. İş verimini olumsuz etkileyecek bir durum söz konusudur ve dikkate alınmasında fayda vardır.

Hastalık sonucu işe gelmeyen personel planlanan iş akışı hızını etkiler.  Depo çıkışına monte edilen yükleme körüğü sayesinde yukarıda anlattığımız kötü olayların önüne geçilebilmektedir. Endüstriyel faydaları ile birlikte hem ısıdan hem de iş gücünden tasarruf edilmesini sağlamaktadırlar. Bu muhteşem yapıların bir diğer özelliği de yanaşan aracın taşıma bölümüne çarpmasını engellemesidir. Sonuçta tır veya kamyonlar alana yanaşırken ilk olarak yükleme körüklerine çarparlar ve çapraz kol sistemi bu çarpma şiddetini azaltır. Depoya zarar gelmesini önlemeleri ile birlikte işlem sırasında yükleme körükleri sayısız faydalarını sunarlar. Aynı zamanda endüstriyel kapı sistemleri ile uyumlu çalışabilmektedirler ve epey işlevseldirler.

Yükleme körüğü özellikleri

Yazımızın başında birçok faydasından bahsettiğimiz yükleme körüğü birçok bileşenden oluşmaktadır. Yağmur tahliye oluğu sayesinde kar veya yağmur suyunun birikmesi önlenir. Tahmin edeceğiniz üzere körüğün üzerine birikebilecek olan su kütlesi çalışmayı engeller ve işi yavaşlatabilirler. Çapraz kol sistemi olası darbelerin şiddetini azaltmaya yarar ve özel dizaynı sayesinde şeklini korur. Bu sistemin olmadığı bir yükleme körüğü düşünülemez ve kullanılan malzemenin kaliteli olması çok önemlidir.

PVC sabitleme çıtaları eloksallı alüminyum ekstrüzyon malzemeden yapılmaktadır. Bu nedenle yapının daha sağlam ve uzun ömürlü olması sağlanmaktadır. Yan brandada PVC malzemesi dayanıklı ve sağlam yapıda olmalıdır. Tabii ki bu malzemeyi seçerken kullanım alanının tespiti çok önemlidir ve bizler durum tespitinde yanınızda durmaya devam ediyoruz. Yan brandalar en çok rüzgara ve hava koşullarına maruz kalacağı için kalın ve kaliteli olmalıdır. Gece araç yanaşmalarında reflektörler sayesinde kaza riski en aza indirebilirsiniz. Ön karkas, galvanizli kutu profilden oluşmaktadır ve bu da yine sağlamlık açısından muhakkak olması gereken bir özelliktir. Ön PVC paneller ortalama 3 mm kalınlığında iç örgülü olarak monte edilmektedir. Bunun da yükleme körükleri için sağlamlığı pekiştirdiği gözlemlenmektedir.