Kale Doors bir Kale Rampa iştirakidir.

0282 673 36 66 :

Zafer Mh. Bakım Onarım 7. Sokak No:55 Çorlu/Tekirdağ, Turkey

Full Vision Kapı

Değer katan full vision kapılar

full vision kapılarBir işletmenin estetik algısının yüksek olması önemlidir ve bunu sağlayan full vision kapılar epey rağbet görmeye başlamaktadır. Şeffaf olmaları ve farklı tasarımlara sahip olabilme yetileri sayesinde artık bütün müesseseler kendi girişlerini müşterilerine açarken farklı bir hava ile onları karşılayabilirler. Her iki taraftan görüş sağlaması ile güvenli hareket imkanı da sağladıklarından sadece estetik anlamda değil diğer taraftan işlevsel özellik kazanmaktadırlar. Full vision kapı farklı ebat ve ölçülerde imal edilebilmektedir ve gereksinimler doğrultusunda farklı varyasyonlara da gidilebilir. Tam istenilen tarzda bir ürüne kavuşmanız adına Kale Doors mühendisleri gerekli hesaplamaları sizler adına yaparak en çık tasarımı ortaya koymaktadırlar.

Dış cephe ile uyumlu olması için farklı renk gamına da sahip olduklarından bina ile uyum halinde olabilirler. Sipariş verildiği andan itibaren ve öncesinde sizlerin vermiş olduğu bilgiler ve yerinde incelemeler teknik personelimiz tarafından bizzat idare edilmektedir. Burada istenilen amaç ise hedeflenen kriterlere tam olarak ulaşabilmektir ki müşteri memnuniyeti bizim ana politikamız haline gelmiştir. Ek özellikler de kazanabilen full vision kapılar sayesinde duruma göre değer katabilecek nitelikler ile bezenebilen bir sitem yakalanabilir.

Teknik bakımdan full vision kapı özellikleri

Öncelikli olarak asıl istenilen noktaya erişmek için ihtiyaç duyulan özelliklerin keşfedilmesi gerekmektedir. Bu bilgiler ışığında üretim süreci başlatılabilmektedir ve ek nitelikler ise bundan sonra duruma ve ihtiyaca göre şekil alabilir. Full vision kapılar fonksiyon anlamında da farklılıklar gösterebilecek olması nedeniyle teknik bakımdan temel özelliklerini aşağıdaki şekilde toplamak mümkün olmaktadır.

  1. Tam görünümlü kapılar genellikle alüminyum panel üzerine inşa edilmektedirler çünkü hem dayanıklı ham de korozyona karşı uzun ömürlü full vision kapılar ortaya çıkabilmektedir.
  2. Kir ve toz gibi istenmeyen nesnelerin içeri girmesini önlemek adına ise özel panel tasarımları kullanılabilmektedir.
  3. Yarlar galvaniz kaplamalı olduğundan sürtünme ile oluşabilecek zarar minimize edilmiş olur ve çok daha uzun süre işlevselliğini korurlar.
  4. Çelik halatlar vasıtasıyla kapı yukarı aşağı yönlü hareketine devam edebilmektedir ki u sayede anlık kopma gibi durumlara ortaya çıkabilecek problemler ortadan kaldırılır.
  5. Full vision kapı boyutlarına göre motor tespiti yapılır ve rahatlıkla istenilen konum sağlanabilir.
  6. Ayarlanabilir kapı hızı fonksiyonu ile kullanım sıklığına göre istenilen performans elde edilebilir.
alüminyum kepenk

Her işletmeye uygun kepenk modelleri

alüminyum kepenkDışarıya karşı koruma sağlayan kepenk modelleri, muhafaza edilmesi planlanan malların korunması için önemli paya sahiptirler. Bunun yanı sıra çık tasarımları ile sürekli gelişen teknolojinin bir araya gelmesinden sonra estetik algı bozulmadan artık bun rahatlıkla sağlayabilmektedirler. Gece kapıların kapatıldığı sırada, hırsızlık gibi olumsuz etkenlere karşı ciddi koruma sağlamaktadırlar ki bu gevenlik için paha biçilmez bir durumdur. İşletme sahiplerinin güven içinde uyumalarında rol oynayan emniyet önlemleri arasında gösterilebilir. Kale Doors ailesi olarak her işletmeye uygun farklı tasarımlar ve ebatlarda kepenk modelleri üretebilmekteyiz ki bunu yaparken her zaman değerli müşterilerimizin beklentilerini ve gereksinimlerini göz önüne alıyoruz.

Uzun yıllar gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz bir malzeme kalitesi ile sizlere hizmet veriyoruz ve bu çizgimiz sayesinde kepenk sektöründe de öncü firmalar arasında yerimizi almaktan kıvanç duyarız. Farklı renkler ve desenlerde imal edilmeleri mümkün olan kepenk modellerimiz işletmelerin dış mekan yapısı ile olan uyumunun bozulmamasını sağlayabilmektedirler. Öte yandan kullanım kolaylığı sağlaması için ise kumanda, tuş, buton yada otomasyon sistemler ile desteklenebilen kepenk sistemleri her işletmeye adapte olabilecek nitelikler kazanabilmektedir. Otomatik sistemlerin çalışması için olmazsa olmazlar arasındaki motor tercihi de önemlidir zira kaldırması gerekecek olan ağırlığı rahatlıkla idare etmesi gerekmektedir.

Kepenk üretim malzemeleri

çelik kepenkKepenk imalatlarında genellikle tercih edilen iki tip metal malzemesi vardır ve bunlar çelik ve alüminyum olmaktadır. Her ikisinin de kullanım maksatları aynı olsa da gereksinimleri karşılamaları açısından farklılıklar gösterebilmektedirler. Çelik kepenk modelleri genellikle daha fazla güvenlik önlemine ihtiyaç duyan işletmeler için tercih edilmektedirler. Alüminyum kepenk sistemleri ise nispeten daha az emniyet ihtiyacı duyulan yerlerde tercih edilebilirler ama her ikisinin de son derece güveli yapılar oldukları göz ardı edilmemelidir. Alüminyum malzemeden üretilenler için daha farklı tasarım ve desenlere sahip olması öne çıkmaktadır çünkü çelik işleme açısından zor olduğundan nispeten daha sade görünüme sahip olmaktadırlar.

Diğer taraftan ise çelik daha ağır bir malzeme olması nedeniyle daha kuvvetli bir motora ihtiyaç duymaktadır ve manuel olarak açıp kapama işleminde kişinin fazla efor sarf etmesi gerekebilir. Bu gibi temel etkenler kepenk fiyatları hususunda da etkili olmaktadır ki göz önüne alınacak olan gereksinimler burada ön plana çıkacaktır. Kaliteli malzemeden imal edilen çelik yada alüminyum sistemler her daim sizlerin çok daha verimli ve işlevsel yapılar elde etmenizi sağlayacaktır.

Otomatik sistemlerin avantajları

Ön plana çıkacak olan ve herkesin rahatlıkla tahmin edeceği unsur ise kullanım kolaylığıdır ki bu otomatik sitemlerin en büyük avantajları arasında gösterilebilir. Rahatlıkla tek bir tuşa basarak açılıp kapanabilen sistem olmaları neticesinde sizlerin hiç zorlanmadan kepenk açısını istediğiniz konuma getirmenizi sağlayacaktır. İşletmelerin estetik görünüşünü bir kat daha arttırabilecek şekilde monte edilmiş olan otomatik kepenk, müesseselerin kendilerine değer katmaları için de önemlidir. Müesseseye yapılacak yatırımların doğru tercihler üzerinden yapıldığında ilerleyen süreçte kazanç olarak geri dönüşü olacağı unutulmamalıdır. Ziyarete gelen müşterilerin bilinç altlarında her daim kaliteden ödün vermeyen bir imaj çizmenize katkı sağlayabilirler.

Uygun veya hesaplı fiyatlı otomatik kepenk sistemleri üretimini kendi bünyesinde gerçekleştiren Kale Doors ailesi ise kaliteli hizmetlerini sunmaya devam etmektedir. Arzu edilen otomatik sitemlerin tam istenilen performansta çalışması adına mühendis arkadaşlarımız en doğru hesaplamaları ortaya çıkarmaktadırlar. Her zaman olduğu gibi ürünlerimizin arkasında durma politikamızı sürdürdüğümüz için satış sonrası teknik servis, bakım yada onarım faaliyetlerini de kendi bünyemizde sürdürebilmekteyiz. Kepenk fiyatları konusunda fikir veya teklif almak için bizimle irtibata geçebilir ve modellerimizi yakından tanıma fırsatı yakalayabilirsiniz. Sizleri Çorlu ilçesinde bulunan ofisimizde ağırlamak bizlere memnuniyet verecektir zira müşterilerimizden gelen öneriler bizlerin ilerlemesi için ana etkenler arasındadır.

seksiyonel kapı

Seksiyonel kapı sistemleri

seksiyonel kapılarGüven duyulabilecek seksiyonel kapı sistemleri işletmelerin önemli bölümlerinin korunmasını ve daha işlevsel hale gelmesini sağlamaktadırlar. Bilindiği üzere bir fabrikanın olmazsa olmaz bölümü sevkiyat ve yükleme-boşaltma bölümleridir hatta asıl paranın kazanıldığı işletme unsuru da denilebilir. Sevkiyatın hızlı ve güvenilir olarak yapılabilmesi için birçok endüstriyel kapı çeşidi tercih edilmektedir ve en fazla dayanıklılık ile beraber kullanım kolaylığına sahip olan seksiyonel kapılar günümüzde çok fazla tercih edilmektedir. Sevkiyatların hızlı ve güvenilir bir şekilde yapılması beraberinde çalışan memnuniyeti ve müşteri memnuniyetini de beraberinde getirmektedir. Yavaş açılıp kapanan ağır kapıların hem zaman kaybı hem de iş gücü kaybına sebebiyet verdiğini göz önünde bulundurduğumuzda bir seksiyonel kapı yaptırmak büyük ölçekli işletmeler için maliyetten çok kar elde etmek anlamına da gelmektedir.

Endüstriyel seksiyonel kapı çeşitleri de kendi aralarında farklılıklar göstermektedir ki bunun sebebi farklı ihtiyaçlara yine değişken çözümler sunmak içindir. İç içe geçebilen çelik paneller ile darbeye hatta kötü hava şartlarına dayanıklı olan bir kapıya sahip olmak öncelikle gereksiz kapı arızası maliyetlerini ortadan kaldırmak ile beraber müşterilerin de firmaya olan güvenini arttırmaktadır. Bu tür kapıların en önemli özelliği sağlam olması dışında kullanılan son teknoloji ile çok kısa zamanda açılıp kapanmalarıdır. Bu tür kapılarda bulunan mekanizmanın tam bir mühendislik hesaplamalarıyla fabrikanın ihtiyaç duyduğu bütün özellikleri bünyesinde barındırmasıdır ve özellikle iş güvenliği konusunda da kapı çeşitleri arasındaki özel yerini korumaktadır.

Kullanılan malzeme kalitesinin seksiyonel kapı üretiminde önemi

Seksiyonel depo kapıları üretiminde birçok malzeme özenle seçilmiştir ve raylarından zincirlerine hatta sensörlerine kadar gerek hızlı olması gerekse insan sağlığına olan artıları ile işletmelerin sıkça tercih ettiği kapı türü olmayı sürdürmektedir. Birçok rulman ve teknik ekipmanın bir araya geldiği bu tür kapılar yukarı doğru bir ray sistemi üzerinde hareket etmektedir ve bu işleri saniyeler içerisinde tamamlaması ile yükleme boşaltma işlemlerinin de aksamadan devam etmesini sağlamaktadır. Kullanılan malzemeler işletmenin isteklerine değişebilmektedir ve kompozit, alüminyum gibi hafif fakat dayanıklı olan maddeler de tercih sebebi olmaktadır. Seksiyonel kapı fiyatları ise bu kadar çok işlev ve zamandan tasarruf sağlamsının yanında ciddi maliyetler oluşturmamaktadır ve arızalara karşı geliştirilmiş donanımları ile ödenen ücretin çok daha fazlasını kazanç olarak işletmeye sunmaktadır.

Seksiyonel fabrika kapıları herhangi bir elektrik kesintisi yaşanması durumunda manuel olarak açılıp kapanabilmektedir ve bunu yanı sıra herhangi bir arıza durumunda kapının düşmesini önleyen fren sistemine sahiptir. Bu durum özellikte bir çalışanın zarar görmesini engelleyeceği gibi iş güvenliği yönetmeliklerine de bire bir uyum sağlamaktadır. Herhangi bir durumda kapının kapalı kalmasında işçilerin acil çıkış yapabilecekleri bir kapı daha bulunmaktadır ve bunun özellikle projeye eklenmesi olası bir yangın durumunda bile hayati önem arz etmektedir. Birçok elektronik sensör sayesinde de kapı kapanırken araya girebilecek insan ve ya aracı önceden sezip kendini kapatabilen kapı çeşidi olarak birçok firmanın hali hazırda kullanmayı seçtikleri hatta yeni yaptıkları yapılarına eklettikleri seksiyonel kapılardır.