Kale Doors bir Kale Rampa iştirakidir.

0282 673 36 66 :

Zafer Mh. Bakım Onarım 7. Sokak No:55 Çorlu/Tekirdağ, Turkey

Toz ve soğuk düşmanı PVC kapı

Bir işletmede açık alana depolama yapılıyorsa ve üretim ile arasında toz, soğuk vb. dış etmenlerin engellenmesi için PVC kapı tercih edilmektedir. Polivinil Klorür açılımı olan PVC dayanıklı bir plastik polimerdir. Bu malzemeden ürettiğimiz PVC kapılar özellikle dışarıdan gelecek etmenleri engellemede son derece başarılıdır. İşletmelerde kullanılan bu kapıların en önemli özelliklerinden birisi güçlü elektrik motorları ve tasarımı sayesinde hızlı açılıp kapanmalarıdır. Bunun da işletmeye ısı kaybını önleme ve çalışanların toza maruz kalmalarını önlemede katkısı azımsanamaz ölçüdedir.

Hafif olmasından dolayı da açılma ve kapanma hızı artmaktadır bu sayede yükleme alanı ile üretim alanı arasında perde vazifesi görmektedir. Tabii ki bir işletmede hız beraberinde iş kazalarını getirebilir. Bunu önlemek için de Kale Doors PVC kapı sistemleri çeşitli ek özellikler barındırmaktadır. Bunlardan birincisi fotoseller sayesinde ne zaman açılıp ne zaman kapanacağını otomatik olarak algılamasıdır ki altından bir insan geçiyor bile olsa fren mekanizması çalışmaktadır. Bu sayede olası bir dalgınlıktan kaynaklanacak iş kazaları önlenmiş olmaktadır. Yine bir diğer iş kazası önlemeye yönelik özelliği de tasarımıdır. Tasarım konusunu açmak gerekirse hızlı PVC kapılar bazı bölümlerinin şeffaf olması ile iki taraftan da gelenlerin birbirlerini görmesi için dizayn edilir.

Endüstriyel PVC kapı çözümleri

Şeffaf maddeden bırakılan bu pencereler sayesinde zıt yönden gelen iki forkliftin birbirlerini net bir şekilde görerek çarpışması önlenir. Sizin de bildiğiniz üzere iş kazalarının büyük bir gölümü bu tür dikkatsizliklerden meydana gelmektedir. Eğer bu pencereler toz veya herhangi bir şekilde kirlenmiş olursa ve görüşü engelliyorsa derhal temizlenmelidir. Fotosellerinde de tepkime hızı değişkenlik gösteriyorsa acilen çalışması durdurulup yetkililere haber verilmelidir. Bu tür teknik aksaklıklar zamanla yaşanabilir ve o anda Kale Doors olarak yanınızda olduğumuzu görmek sizleri mutlu edecektir. Bu sözü gururla vermekteyiz çünkü satış sonrası kaliteli destek veren bir firma olduğumuzu adımız gibi bilmekteyiz. Yaklaşan bir aracı ya da insanı otomatik olarak algıladıktan sonra hızla katlanabilir endüstriyel PVC kapılar iç içe geçtikleri için yer kaplamama özelliğine de sahiptir.

Sonuçta bir kapı yukarı doğru katlanabiliyorsa depolarda ya da üretim alanlarında hareket alanının kısıtlanmasına engel olacaktır. Bu durum da işletme alanının daha verimli olarak kullanılabilmesini sağlayacaktır. Kale Doors PVC Kapı üretiminde lazer kesim kullandığımız için en ince mühendislik hesaplarını sorunsuz şekilde hayata geçirebilmekteyiz. Bunun da ürünlerimizin istenilen ölçülerde ve maksimum verimlilik ile çalışmasını sağlamaktadır. Her yönüyle kullandığımız malzemelerin kalitesi ürünün çalışması ve görüntüsünden anlaşılmaktadır. Eminiz ki sizler de üretici olarak bir malın görüntüsünün o ürünün kalitesinin ilk göstergesi olduğunu bilmektesiniz. Kale Doors olarak biz de işlevsellik ile görsel tasarımı bir araya getiren son teknoloji ürünleri siz değerli müşterilerimize sunmaya devam edeceğiz.

Kaliteli ve güvenilir çelik kepenk sistemleri

Özellikle işyerleri için ekstra koruma sağlayan çelik kepenk sistemleri daha büyük ölçekli işletmelerde de yine aynı amaç ile kullanılmaktadır. Güvenliğin yanı sıra çeliğin uzun ömürlü olması, darbelere karşı çok daha fazla dayanıklı olmasını sağlar. Dayanıklılık nedeniyle günümüzde birçok firma tarafından tercih sebebi olmasını sağlamaktadır. Kullanım yerleri işletmelerde farklılık göstermesine karşılık özellikle fabrika depolarının güvenliği için tercih sebebidirler. Uzun ömürlü oluşundan dolayı ürünlerini sağlam koşullarında muhafaza etmek isteyen işletmelerin tercihi olmaktadır.

Çelik depo kepenkleri dayanıklı yapının içerisinde galvaniz dolgu bulunmasından dolayı ısıya karşı da direnç göstermektedir. Isı tasarrufu sayesinde işletmelere ekstra katkı sağlamak ile birlikte kullanışlı olması da artıları arasındadır. Kaliteli çelik kepenk küçük işletmeler için 90 ila 120 mm et kalınlığına sahiptir. Fabrikalar için optimum et kalınlığı ise 150 mm’yi bulmaktadır ve bu gerekli dayanımı sağlayabilir. Fabrika gibi yerlerde özellikle başka iş araçlarının çarpması sonucu kepenkler zarar görebilmektedir ve bunu dikkate alarak bu et kalınlığı uygun görülmektedir.

Otomatik çelik kepenk özellikleri

Otomatik çelik kepenk tercihinde otomatik veya manuel seçenekler bulunmasına izolasyonsuz seçeneği de mevcuttur. İzolasyonlu tercih ederek fabrikanın deposunda bulunan sıcaklık kontrol altında tutularak çalışanların da rahat bir ortamda işlerine devam etmeleri amaçlanmaktadır. Güvenilir otomatik çelik kepenk sistemleri güvenliği ön planda tutarak diğer bir yandan ısı izolasyonu sağlamaktadır. Ayrıca kaliteli yapılar eski usul kepenklere göre iş güvenliği için uygun olarak dizayn edilmiştir. Kepenkler otomatik ve sistemli çalıştığı için eski tip kepenklere göre kaza yaşanma riski çok azdır. Otomatik çelik kepenkler görünüş olarak çok şık ve albenili görünmektedirler ve bu nedenle bina dışının güzel ve dekoratif görünmesi için tercih sebebidirler.

Kale Doors farklını test edin

Kale Doors olarak biz, istenilen ölçülere ve renklere göre özel olarak üretilmektedir. Montajlarını da özenle yapmaktayız. Bazı noktalara yerleştirilen sensörler sayesinde dalgın bir çalışanın kepenk altında kalması önlenebilmektedir. İş kazaları olmamasını sağlayarak istenmeyen sonuçlar problem yaratmayabilirler. Yine otomatik kepenk satın almadan önce isterseniz bir insanın geçebileceği bir kapı monte edilebilir. Böylelikle olası bir acil durumda personelin tahliyesi bu otomatik kapılardan kolaylıkla sağlanabilir. Otomatik çelik kepenkler üzerlerinde bulunan güçlü motor sayesinde kısa sürede açılıp kapanabilmektedir yani hızlıdırlar. İş gücü ve zaman kaybı en aza bu hız sayesinde indirilebilir ki işlevsel çalışma oluşur.  Ortaya çıkardığımız farkı test etmek istediğinizde tesisimize gelebilir ve bizler ile aklınızda bulunan sorular hakkında bilgi alabilirsiniz.

Fiyat performans olarak düşünüldüğünde kaliteli çelik kepenkler her zaman ödediğinin paranın hakkını işletmenize sonuna kadar verecektir. Hatta üzerine ısıdan elde ettiğiniz kar da firmanıza ekstra kar olarak kalacaktır. Birçok işletmenin tercih sebebi olan bu kepenk sistemleri ile güvenliği düşünmeden geceleri rahatça uyuyabilirsiniz. İç içe tamamıyla geçen panellerin koruyuculuğu sayesinde işletmenizin içine soğuk hava girmez. Uzun yıllar kullanışlı olarak kalacak bu çelik kepenk istemlerinin faydalarını görmüş olacaksınız.

Menteşeli rampa sistemleri

İşletmelerin işlerini kolaylaştırmak için kullandıkları menteşeli rampa her daim güvenli çalışma ortamı sağlanabilmesi için değerli öğeler arasında olmaktadır. Farklı konumlarda fayda sağlayan bu sistemleri direk olarak çalışma hayatınıza monte etmeniz mümkündür. Kaliteli malzemeden ve kalite standartlarını sağlayan imalat koşulları ile üretilmiş menteşeli rampa pek çok bakımdan sizlere fayda sağlayacaktırlar. Yükleme sırasında foklift hareketinin kesintiye uğramaması için sahip olduğu ekstra yapı ile arada boşlukların kalmasını engellemektedirler. Bu durum operatör ile işlem arasında güvenilir bir alan yaratmaktadır ve istenmeyen kazaların önüne geçilmesinde önemli paya sahiptirler.

Menteşeli rampa görev tanımına göz atma

Her bir rampa türü kendi içerisinde görev yükümlülükleri açısından farklı amaçlara sahip olabilirler. Kaldı ki bu görev paylaşımı sayesinde düzenli bir aralığın yakalanmasını sağlayan menteşeli rampa işlevseldir. Ortada karışıklığın olmaması manasına gelebilmektedir ve rahatlıkla yönetim kolaylığına destek verebilir. Menteşeli yükleme rampası ise kendisine has nitelikleri sayesinde başından sonuna kadar işletmelere kolaylıkla sağlayabilmektedir. Sistemleri sahip oldukları ile değerlendirmek gerekirse, bu yapılar farklı noktalara adapte edilebilecek şekilde monte etmek mümkündür. Oynar parçalara sahiptirler ve üzerlerinde büyük yükler taşıyacaklarından güvenilir markaları tercih etmek te önemlidir.

Taşıma sırasında rampa güvenliğinin sağlanması

Süreç başladıktan sonra ve başlamadan önce olmak üzerine iki farklı şekilde rampa güvenliğinden söz etmek mümkün olmaktadır. Öncelikli olarak menteşeli rampa çalışma ortamının yapılacak işe uygun olup olmadığı kontrol edilmelidir. Her hangi bir aksiliğe sebebiyet verecek olan bir durumdan şüphe duyulsa dahi risk almamak gereklidir. Bir anlık yapılabilecek olan bir aksaklık sonrasında çok daha büyük problemlere neden olacağı akıldan çıkartılmamalıdır. Diğer taraftan ise kullanım talimatlarına uygun hareket edilmeli ve kapasite dışına çıkılmamalıdır. Taşıma kapasitesinin aşılması durumunda ise her hangi bir aksi durum ile karşı karşıya kalma durumunun olasılığının arttığını unutmayınız.

Süreç başladıktan sonra ise en ufak bir şüphe içeren bir sarsında yada benzeri bir durum oluşur ise rampa güvenliği açısından sistemi kapatınız. Güvenlik tedbirlerini gözden geçirin ve sonrasında işleme devam ediniz zira mal kaybı yanı sıra insan sağlığı da söz konusu olmaktadır. Tır ve kamyon ile menteşeli yükleme rampası arasında ki bağlantının sağlam olup olmadığını taşıma sırasında gözlemlemeniz sizlerin faydasına olacaktır. Bu tavsiyeler belli başlı durumları içerdiklerinden ve kesinlik söz konusu olmadığından, daha detaylı bilgi almak için uzman mühendislerimizden bilgi edinebilirsiniz.

Teleskopik yükleme rampası ve temel özellikleri

Tır ve kamyon gibi taşıma işi yapan araçların doldur boşalt işlemlerini idare edilmesini sağlayan sistemlere teleskopik yükleme rampası denilmektedir. Her açıdan efektif bir süreç idare etmek isteyen lojistik merkezlerin vaz geçilmezleridir. Yükleme sistemleri olarak farklı alanlarda çalışmalar için temel özellikleri bünyelerinde barındırmaktadırlar. Teleskopik yükleme rampası aynı zamanda iki yer arasında bulunan yükselti farkını ortadan kaldırdıkları için forklift gibi araçların rahatlıkla ilerlemesini sağlamaktadır.

Hızlı bir şekilde boşaltma veya doldurma işinin yönetilmesi için rampa sistemleri vazgeçilmezler arasında yer almaktadır. Özellikleri ile işletme gereksinimlerinin tam olarak örtüştükleri noktanın belirlenmesi ile ilerleyen dönemlerde de istenilen sonuçların alınması sağlanabilmektedir. Teleskopik tip yükleme rampası diğere taraftan ise farklı ebatlarda üretilebilmektedir ve Kale Doors bu konuda yılların getirdiği uzmanlıklarını kullanamaya devam ediyor. Endüstriyel çözümler sundukları için ilk satın alma sırasında arzu edilen çalışma ortamının da doğru değerlendirilmesi kıymetli olacaktır.

Araç ile zemin arasında meydana gelen boşluk pek çok zaman forklift gibi araçların güvenliğini tehdit etmektedir. Bu durumun çözümü olarak teleskopik rampa menteşe yardımı ile boşlukları kapatır ve güven içinde işin devamlılığını sağlamaktadır. Sağlam ve dayanıklı malzemeden imal edilen yükleme sistemi sayesinde uzun yıllar pek işinizi rahatlıkla halledebilirsiniz.

Teleskopik rampa satın alma aşamasında dikkat edilmesi gerekenler?

Teleskopik rampa özellikleri itibari ile sizlerin müessesenizde aradığınız sonuçların elde edilmesi için paralel bir yapı oluşmalıdır. Satın alma aşamasında ise dikkat edilmesi gereken pek çok farklı faktör ortaya çıkmaktadır ve bunlara dikkat edilmelidir. Aşağıda belli başlı maddeler halinde sizlerin bilgi edinmesini sağlamak mümkün olabilecek ve doğru tercih için adım atılabilir

  1. İşletmenin sahip olduğu alanın en doğru tespitler ile değerlendirilmesi gerekmektedir zira yanlış ebatlarda imal edilen rampa sorun çıkartabilir.
  2. Rampa başından sonuna farklı araçların giriş çıkışları değerlendirilerek, bunlara en iyi uyum sağlayacak olan birinin belirlenmesi gerekmektedir.
  3. Güvenilir firma tercihi ile sonrasında alabileceğiniz teknik destek ve bakım gibi hizmetler içinde arzu edilen neticeler elde edilebilir.
  4. Güvenilir rampa firmaları sayesinde kullanılacak olan malzeme kalitesi de arttığından doğrudan efektif ekipmana erişebilirsiniz.

Kale Doors farkı sizlere ne sağlamaktadır?

Yükleme sistemleri söz konusu olduğunda müşteri memnuniyetini ana ilkesi haline getirmiş olan Kale Doors sizlere farklı güvenceler sağlamaktadır. Olabilecek optimum fiyat politikası ve tecrübeli teknik servis garantisi ile sizler ile uzun yıllar çalışabiliriz. Mühendis kadrosunun sağladığı doğru tespit va çalışmalar ile işletmenizin değer kazanması sağlanabilir.

motorlu panjur

Her işletmeye özel motorlu panjur seçenekleri

Farklı alan ve kullanım ebatlarına sahip olan işletmelerin gereksinimleri de değişkenlik gösterebilmektedir ve motorlu panjur seçeneklerimiz sayesinde bu durum sizler için sorun olmaktan çıkıyor. Her işletmeye özel olarak tasarlanan yapısı sayesinde artık dilediğiniz alanları kapatmada hiçbir problem ile karşılaşmayacaksınız. İşletmeye özel motorlu panjur imalatlarımız neticesinde kapı ebatları ne olursa olsun sizlerin yanında olmaya devam ediyoruz. Sektörde geçirdiğimiz uzun yılların kattığı bilgi birikimi ve tecrübe ile müesseselerinizin istediğiniz ekipmanlara kapılara kavuşması artık çok daha kolay olmaktadır.

Dayanıklı malzemelerden üretimi gerçekleşen motorlu panjur ürünlerimiz ille içerisi ile dış mekan arasında bir yalıtım oluşmaktadır. Endüstriyel kapı sistemleri açısından en çok aranan niteliklerden biri olan zorlu ortam koşullarına dayanıklı kapılar bu yapılar ile mümkün olabilmektedir. Diğer taraftan ısı yalıtımını da sağlaması neticesinde, iç mekanın koşulların korunması da oldukça elverişli bir çalışma ortamı yaratılmasında fayda sağlamaktadır. Korunmalı olduklarından her işletmenin kendi güvenliğini de arttırması noktasında da ciddi kazanımlar sağlanmaktadır.

Güvenlik sağlayan motorlu panjur

Otomatik olarak bir motor sayesinde kapanıp açılabilen motorlu panjur işletmelerin gece kimsenin olmadığı zamanlarda da güvenli kalmasını sağlamaktadırlar. Endüstriyel kapı olarak özellikle içerideki pahalı malzemelerin sizler orada bulunmadığınızda güvenli kalması çok değerlidir. Çalınma ve hırsızlık gibi durumlarla rahatlıkla baş edebilecek olan motor panjur seçeneklerimiz, uykularınızın kaçmasını önleyebilir. Ebat ve renk gibi farklı çeşitlilik sunmaları sayesinde ise artık sorunsuz bir şekilde estetik çizgiyi de koruyarak güvenlik önlemlerinizi arttırabilirsiniz.

İmalatından montajına kadar bütün işçiliği başından sonuna kadar yönettiğimiz için sizlerin bu aşamalarda yorulmanızın da önüne geçmekteyiz. Satış sonrası sunduğumuz teknik destek, bakım ve onarım gibi faaliyetler sayesinde her daim desteklerimiz sizlerin yanında olmaktadır. Çorlu motorlu panjur denildiğinde ile akla gelen firmalardan birisi olan Kale Doors kalitesi ürünleri ucuz satın almanızı da sağlayacaktır. Tercih ettiğimiz malzeme kalitesinin yüksek olmasının yanı sıra son derece profesyonel biçimde ortaya koyduğumuz işçiliğimiz de beklentileri karşılayacaktır.

Çorlu gibi sürekli endüstriyel alanda faaliyetlerini geliştirmekte olan bir şehir için otomatik kapı sistemleri de önemlidir. Sarmal sistemler olarak geçen bu yapıların uzman ekipler tarafından imal edilmesi ve montajının yapılması da ana kriterler arasında yer almaktadır. Motorlu panjur seçeneklerimizi görmek ve bizlerle değerlendirmek için Çorlu’da bulunan ofisimizi ziyaret edebilir ve gerekli bilgileri bizlerden temin edebilirsiniz.

PVC kapı ile işletmenizi güzelleştirin

Kapı yüzeylerin de kullanılan PVC (Polivinil Klorür) oldukça geniş bir kullanım alanı olan plastiktir ve son derece dayanıklı malzemelerdir. Kapı ve pencere üretiminde kullanılan en yaygın ve bilinen kimyasal malzemelerden biri olmasının yanı sıra farklı avantajlarda sunmaktadır. PVC kapı geri dönüşümü olan bir malzeme olduğu için çevre dostudur. Endüstriyel kapı yüzeylerine boya gerekmez ve rahatlıkla montaj edilebilir yapıdadırlar. PVC panel kapılar kendinden desenli ve renklidir ve oda, wc kapısı olarak istenilen ölçülerde üretilebilir. Ayrıca PVC kapıyı çift kanat olarak istenilen genişlikte üretmek mümkündür böylelikle istenilen ebatlarda imal edilebilir.

Güneş ışınlarına, çizilmelere ve darbelere karşı dayanıklıdır hatta kolaylıkla zarar görmezler.  PVC kapı fiyatları ve Özellikleri mekânların oldukça önemli bir yapı elemanı olan kapılar, gelişen ve değişen teknoloji sayesinde oldukça çeşitli seçenekler sunulmaktadır. Dolayısıyla kullanım amacı ve alanına göre tercih edilmekte ve bu doğrultuda tam verimin sağlanması adına hareket edilmektedir.  Günümüz de en çok tercih edilen kapı modellerinden olan PVC kapı modelleri gerek ısı ve ses yalıtımı gerek ise konforlu güvenli kullanım imkanı sağlaması açısından oldukça avantajlı modeller olması ile farklılık yaratmaktadır.

PVC kaplı iç mekan kapı modelleri, sınırsız seçenek ve fiyat açısından büyük avantajlar sunmaktadır. Hem ucuz kapı hem de modern iç oda kapısı modeli arayanların hemen hemen bütün ihtiyaçlarına cevap vermektedir. MDF üzerine desenler oyulduktan sonra yüzey kaplanarak oluşturulur ve şık bir görünüm elde edilir. Ayriyeten mebran üzerine de kaplama yapılmaktadır ve mebran kapılarda malzemenin bir yüzeyi haricindeki tüm yüzeyler PVC ile kaplanmaktadır. Hijyenik yapısı ile bakteri oluşumunu engellemekte olan endüstriyel kapılar sudan etkilenmez ve leke tutmaz.

PVC kapı fiyatları ve modelleri

Kimi malzemeler hem sudan etkilenip hem de kabarma yaparken bu malzeme de bu söz konusu olamaz ve uzun ömürlü olurlar. Arzu edilen geniş bir renk yelpazesi ile imal edilebilirler ve bu sayede her tasarıma rahatlıkla adapte olurlar. Bu esnek bir üretim teknolojisiyle pek çok renk ve modelde imalat imkanı tanınmaktadır ki desen açısından zenginlik ile dekoratif hava yakalanmasını da sağlayabilir.

PVC kapı sistemleri ısı yalıtımı açısından rakiplerine göre çok avantajlıdır ve dış mekan ile içerisi arası sağlam bir yalıtım sağlar. PVC kapı sistemlerine 20 mm – 24 mm – 32 mm cam uygulamaları yapılabileceği gibi sandviç panel kullanılarak da ısı yalıtımı arttırılabilir. Endüstriyel sistemleri sağlamış olduğu bu avantajlarla rakiplerine göre daha çok tercih edilmektedir ve ağır olmadıklarından rahatlıkla istenilen yere taşınabilirler.

PVC kapılar konut, iş yeri, ofis, kamu binaları gibi tüm yaşam alanlarında kullanılmaktadır ve iş yerleri için vazgeçilmezler arasındadırlar. Hatta son yıllarda geliştirilen yeni kilit sistemleri ve darbeye karşı mukavemetli dekoratif plakalar sayesinde PVC kapı modelleri dış kapılarda da kullanılmaya başlamıştır.

Kilitli PVC kapılar balkon kapıları gibi çalışırlar ve soğuk havalarda da işlevini kaybetmezler. Fazladan kilitlenme ve her iki taraftan da kumanda edilebilme özellikleri vardır. İç ve dış taraftan kolları mevcut olup, mandallı, anahtarlı veya barelli kilitleme mekanizmaları ve çeşitleri vardır. Farklı eşik uygulamaları ve çok farklı kol uygulamaları yapılabilir. Genişlik arttıkça problem çıkarma riskleri de artar ama kaliteli imalatlarda bunun yaşanma sıklığı çok azdır.  Ayrıca ısı ve ses yalıtımı sağlamakta olup, kolay montaj özelliğine sahiptir ki ergonmik bir yapı kazanmaktadırlar. Bu bağlamda pvc kapı fiyatları diğer ahşap kapılara oranla daha ekonomik olmakta ve bütçeye destek sağlamaktadır.