Kale Doors bir Kale Rampa iştirakidir.

0282 673 36 66 :

Zafer Mh. Bakım Onarım 7. Sokak No:55 Çorlu/Tekirdağ, Turkey

Fotoselli kapı ve sizlere sundukları

Fotoselli kapı günümüzde neredeyse hemen hemen her binada yer alır ve otomatik kayar kapıda olarak bilinir. Genel olarak cam ya da paslanmaz çelik krom çerçeveli camlar ile tasarlanır. Özellikle giriş ve çıkışın çok yoğun olduğu alanlarda daha çok tercih edilir. Kapının açılıp kapanmasında herhangi bir fiziksel güce ihtiyaç olmaz. Kapı sizi otomatik algılar ve açılır. Fotoselli kapılar çalışma sisteminde bazı detaylar vardır. Algılama sistemine radar olarak bilinen cihazlar yerleştirilir. Bu sayede kapıya yaklaşan objeyi algılar ve kapı otomatik olarak açılır. Fotoselli kapı obje kapının önünde durduğu sürece kapı kapanmaz ve açık kalacak bir sisteme sahiptir.  Bir diğeri ise kızılötesi görünmeyen ışıklardan bir perde oluşturulur ve birisi buradan geçtiği zaman ışıkların kesintiye uğraması ile sensör devreye girer ve kapı açılır. Fotoselli kapıların bir diğer özelliği ise kart okuyucu sayesinde kapı açılır ve bu sayede de izin verilmeyen bölgelere insanların giriş ve çıkışları olmaz.

Fotoselli kapılar ve tercih edilme nedenleri

Fotoselli kapılar kullanmak çok daha fazla kolaylık sağlar ve bu nedenle epey tercih edilmektedirler. Özellikle alış veriş merkezleri, hastaneler, hava alanları, okullar, oteller, perakende satış noktaları hatta evlerde bile kullanımı artmaktadır. Kısaca fotoselli kapılar insan trafiğinin yoğun olduğu her yerde kullanılır. Depo ve sevkiyat yapılan çok yoğun kullanılan ortamlarda ürünlerin taşınması sırasında kapı açıp kapama zaman alıcıdır. Fotoselli kapı sistemleri sayesinde daha hızlı ve verimli bir iş ortamı sağlanır. Fotoselli kapılar aynı zamanda büyük tasarruf sağlar ve bir işletmenin enerji ve ısı tasarrufunu önemli ölçüde azaltır. Kapı giriş ve çıkış esnasında kişilerin arkasından kapı otomatik olarak kapanır ve böylece içerideki ısı korunmuş olur. Engellilerin, yaşlıların, çocukların hastane, siteler veya alış veriş merkezleri gibi giriş ve çıkışlarında herhangi bir zorluk yaşamadan içeri girmeleri ve çıkmaları daha kolay sağlanır.

Kale Doors fotoselli kapı fiyat politikası

Klasik kapılar bu insanlar için büyük bir engel oluşturur ve istenmeyen neticelere neden olabilirler. Fotoselli kapı fiyatları biraz fazla olsa da güvenlik açısından da iyi bir sisteme sahiptir. Kart okuyucular sayesinde izin verilmeyen bölgelere girilmez. Bu sistemi genellikle hastaneler, laboratuvarlar, ameliyathane ve acil servis gibi alanlarda kullanılması oldukça pratik ve güvenlidir. Kale Doors fiyat politikası için bu avantajların yanı sıra sürekli sizleri de düşünmektedir. Kapılar 1 saniyeden daha az bir sürede açılma özelliğine sahiptir. Sessiz olarak çalışır ve bu sayede kapı açılıp kapanma gibi sesler olmaz. Kapı kapanırken arada kalan eşya yada insanlar için zarar görmelerini engelleyici fotosel ( kapının üzerindeki algılayıcı) konur ve bu sayede daha emniyetlidir.

Sade cam olarak kullanılan camlar ortama ferahlık katar ve temizlik açısından daha hijyeniktir. Kapı kolu olmadığı için mikropların insanlar arasında taşınmasını engeller. Herhangi bir acil durumlarda fotoselli kapılar tahliye işlemlerinin çok hızlı gerçekleşmesini sağlar. Gerek estetik görünmesi gerekse enerji tasarrufu sayesinde veya daha güvenlikli olması gibi sebeplerden dolayı her gecen gün fotoselli kapı kullanımı artmaktadır.

çelik kepenk

Otomatik kepenk ve avantajları

çelik kepenkArtık güvenlik önlemlerinin artmaya başlaması ile otomatik kepenk sistemleri de giderek daha revaçta olmaktadırlar. Günümüzde birçok iş yerinde ve evlerin garajlarında bulunan olası bir güvenlik durumu için tasarlanmış olan kepenkler güvenliğimizi sağladığı için çokça tercih edilir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte uzaktan kumanda ile çok kolay ve rahat bir şekilde açılıp kapanmaktadır. Sıkça rastladığımız hırsızlık olaylarına karşı son derece koruma sağlar ve işletme sahiplerine daha güvenilir bir ortam sunar.

Eski tip kepenkler ile kaza yaşama olayları çok yüksek olup güvenlik sorunu da yaşadığımız zamanlar olmuştur. Şimdilerde ise uzaktan kumanda ile kapatıp açtığımız alüminyum yada çelik sistemleri istediğiniz ebatta ve dekoratif görünümde ulaşmak çok kolay. Beklenti ve gereksinimlerinizi göz önüne alarak istenilen kalitede sizlere sunmak en önemli amacımızdır. Güvenlik ve estetiği aynı anda sunmanın vermiş olduğu gönül rahatlığı ile sizlerde evlerinizde huzurlu akşamlar geçireceksiniz. Yapacağınız iyi bir tercih ile Kaygı ve endişeye son verecek iş yerleriniz ve garajlarınız otomatik kepenkler sayesinde daha da güvende olacak. Farklı desen ve renklerde üretim avantajı bina ile uyumunu da son derece üst seviyeye taşıyacak. Otomatik sistemler ile çelik kepenk çalışması için motor tercihi de çok önemlidir kaldırması gerekecek olan ağırlığı rahatlıkla taşımalıdır.

Kale Doors otomatik kepenkleri kullanıldıkları yerler bakımından sınıflandıracak olursak; pencerelerde kullanılan, kapılarda kullanılan ve garajlarda kullanılan olarak 3 gruba ayırabiliriz. Evlerde kullandığımız otomatik kepenkler genellikle uzaktan kumanda ile kontrol edilir. Evde bulunmadığımız zamanlarda belirlediğimiz saatlerde açılıp kapanabilir.

Kapılarda kullanılan otomatik sistemler mağazalar ve iş yerleri fark etmeksizin tercih eder. Uzaktan kumanda ile kontrol edilir ve güvenlik açısından en önemli unsurdur. Garajlarda kullanılan otomatik kepenkler sayesinde mallarınızı gönül rahatlığı ile depolayabilir veya muhafaza edebilirsiniz. Çelik ve alüminyum malzemelerden imal edildiklerinden güvenlik açısından da epey artılara sahiptirler.

Otomatik kepenk sistemlerinin avantajları

alüminyum kepenkAvantajları epey bol olan otomatik kepenk aynı zamanda dekoratif bir algı da oluşturabilmektedir. İş yerlerinin herhangi bir hırsızlık ve soygun olaylarından korunmasını sağlar ve herhangi bir darbeye karşı oldukça dayanıklıdır. Bu sistem ile güvenliğinizi son düzeye taşıyabilirsiniz.  Sahip olduğu otomatik özelliği sayesinde sizlerin müdahalesine gerek kalmadan açılır ve kapanır. Herhangi bir elektrik kesintisin de jeneratörün devreye girmesiyle çalışır hale gelir ya da manuel de kullanılabilmektedir.

Dayanıklı malzemelerden üretildiği için uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz. İstenilen renkte ve boyutta tasarlanır yağmur suyu ile temizlenilebilir özelliği vardır. Geçmiş dönemlerdeki manuel sistemle açılıp kapanan alüminyum kepenk son derece rahatsız edici sesi vardı şimdi ise teknolojinin gelişimi ile otomatik özelliği sayesinde ses seviyesi oldukça düşüktür. Eski tipteki kepenkleri demir yada saç malzemeler kullanılarak yapılırdı dolayısıyla yeterli güvenliği sağlayamazdı ve açıp kapatmakla uğraşmak epey güç ve zaman gerektirirdi. Otomatik sistemler ise fiziksel güç kullanmaya gerek kalmadan tek tuşla açıp kapatabiliriz. Ayrıca mikro delikli modeli sayesinde istenirse içerinin tamamı veya bir kısmı görünerek farklı bir hava oluşturulabilir.  Sahip olduğu özellikleri bakımından önemli ölçüde müşteri memnuniyeti sağlar.

pencereli seksiyonel kapı

Teknolojik seksiyonel kapı sistemleri

seksiyonel kapıKale Doors farklı ile ortaya çıkacak olan seksiyonel kapı sistemleri tamamıyla teknoloji ile iç içe yapıda olmaktadırlar. Günümüz endüstrisi yeni geliştirilen teknolojiler ile daha da önem kazanmaktadır ve bu durum karşısında insanların tüketim alışkanlıkları da epeyce değişmiştir. Fabrikalar eskiye nazaran daha fazla üretim yapmakta ve her geçen gün yeni sistemleri kullanmaya başlamışlardır ki bunun en güzel örneklerinden birisini seksiyonel kapılarda görmekteyiz. Bir fabrikanın asıl para kazandığı yer tabii ki sevkiyat alanlarıdır. Bunun sebebi de üretilen malların çok fazla bekletilmeden bir an önce müşterilere sevkini gerçekleştirme zorunluluğudur.

Seksiyonel kapı sistemleri sizlere bahsettiğimiz son teknoloji ile tasarlanmış sevkiyatlarına en güzel örneklerden birisidir. Üretilmiş olan malların hızlı bir şekilde sevk edilmesine son derece kolaylık sağlamaktadır. Çalışanların rahatı için de planlanmış olan birbirine geçmeli olan bu kapılar sayesinde ısı ve nem koruması son derece hassasiyet sağlanmaktadır. Bu çeşit kapıları kullanan firmalarda alışan insanlar soğuktan, kardan ve yağmurdan da gayet başarılı bir şekilde korunmaktadır. Seksiyonel kapılar yukarı doğru içten içe geçen çeşitli materyallerden oluşan plakalara sahip olmak ile beraber istenilen ölçülerde bir kişinin geçebileceği başka bir kapının içine entegre edilmesi ile olası bir kaza durumunda iş güvenliğini sağlamaktadır.

Seksiyonel kapının en önemli özelliklerinden biri manuel ve otomatik olmasıdır. Otomatik seksiyonel kapı uzaktan kumandalı sistem üzerinden kontrol edilebilmektedir. Büyük ve orta ölçekli firmalar tarafından kullanılmaktadır. Oldukça pratik bir işleyişi sahip olduğundan işletmelere avantaj sunmaktadır ve hatta manuel seksiyonel kapı ise el ile açılıp kapanabilme özelliğine sahiptir. Orta ve küçük ölçekli seksiyonel kapı birçok farklı firma tarafından kullanılmaktadır. Firmalara ait olan depo bölümünde, özel mülklerde, garaj bölümünde, konut alanlarında, otopark sahalarında, üretim ve dağıtım yapılan alanlarda, otomobil galeri firmalarında, oto yıkama firmalarında, fuar ve gösteri alanlarında, alışveriş merkezlerinde ve ofislerde tercih edilmektedir.

Kale Doors farklı ile seksiyonel kapı sizlerle

Bilindiği üzere yirmi birinci yüzyılın başlarından itibaren global olarak iş güvenliği her ülke tarafından benimsenmiş ve işçi sağlığını korumak için gerekli tedbirler bu çalışmalar neticesinde hayata geçirilmiştir. Özellikle kurumsal firmaların fabrikalarında sadece işçi sağlığını korumak amaçlı bile olsa bu endüstriyel pencereli seksiyonel kapılar tercih edilmeye başlanmıştır. Kale Doors sevkiyat alanlarında özellikle yavaş açılıp kapanan eski tip kapılar işgücü ve zaman kaybına sebebiyet vermektedir ve iş sağlığı ve güvenliği açısından da birçok tehlike arz etmektedirler.

Son teknoloji ile donatılmış seksiyonel fabrika kapılarında birçok güvenlik unsuru bir arada bulunmaktadır ve bunun başında hareket sensörleri gelmektedir. Bu hareket sensörleri kapı kapandığı esnada arada kalan dalgın bir işçi olabileceğini önceden fark ederek kapının kapanmasını durdurmaktadır. Bu durum çalışanların olası bir iş kazası geçirmelerini önlemektedir ve bu sayede güvenli yapılar haline geleiblirler. Bunun yanı sıra bir kişinin geçebileceği ve kolayca açılan kapısı olması sayesinde de yangın gibi acil kaçış yeri olma özelliği ile de eski tip depo kapılarına göre kendisini üst sıralara yerleştirmektedir. Kale Doors alüminyum gibi sağlam malzemeden üretilen bu kapıların hızlı açılıp kapanması da kullanışlı olmalarını arttırmaktadır. Hatta bu sayede birçok iş kazasını önlemek ile beraber malların çok acele bir şekilde sevk edilmesini sağlamaktadır.