Kale Doors bir Kale Rampa iştirakidir.

0282 673 36 66 :

Zafer Mh. Bakım Onarım 7. Sokak No:55 Çorlu/Tekirdağ, Turkey

Endüstriyel kapı modellerinden biri olan seksiyonel kapı, işletmelerin, fabrikaların, depo alanlarının ve lojistik merkezlerin en sık tercih ettikleri alanlar arasındadır. Özellikle araç giriş çıkışlarında iki bölüm arasında izolasyonu sağlamaktadırlar ve yüksek güvenlik özelliklerine sahip olabilmektedirler. Ergonomik yapıları ve şık tasarımları sayesinde estetik görüntüyüde korumaları sayesinde seksiyonel kapı modelleri, hemen her işletmede sıklıkla karşımıza çıkabilmektedirler. Sıklıkla giriş çıkış yapılan konumlarda tercih edilmektedirler ve kullanımı rahat ve kaliteli üretildikleri takdirde uzun ömürlü olmaktadırlar.

Dış ortam ile iç mekân ayrımı sağlayabilecek dayanıma sahip olduklarından, sert hava koşullarında da rahatlıkla kullanılabilmektedir. Gereksiz zorlanmaları ortadan kaldırmak ve kullanım kolaylığı ve iş konforu sağlamak için torsiyon yay sistemleri ile imal edilmektedirler. Torsiyon yaya sistemleri, açıp kapatma sırasında kuvvet kazancı sağladığından dışarda sert rüzgar gibi etkenler altına dahi seksiyonel kapı çalışmasına katkı sağlamaktadır. Farklı renk ve görünüşe sahip olarak üretilebilmektedirler ki bu durum işletmenin kendisine has dokusuna zarar vermeden, göze hoş görünmesine olanak tanımaktadırlar. Her bir depo, fabrika veya lojistik merkez gibi işletmelerin farklı kullanım alanları bulunabilmektedir ki bu sebeple talebe uygun ebatlarda üretilebilmektedirler.

Seksiyonel Kapı Genel Özellikleri

Hareket kabiliyeti kazanmaları için seksiyonel kapılar, genel özellikleri bağlamında iki tarafında destek noktası olacak şekilde alüminyum panellerin üzerine inşa edilen menteşe ve tekerlek gibi oynar parçalara sahiptirler. Motordan güç alan çelik halatlar raylar üzerinde endüstriyel kapının yukarı ve aşağı yönlü hareketini sağlamaktadırlar. Talep ve ihtiyaçlara yönelik olarak ekipmana yatay yönlü hareket kabiliyetinin de kazandırılması mümkün olabilmektedir. Farklı kombinasyonların kazandırılabileceği göz önüne alındığında, işletmelerin pek çok açıdan ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri mümkün olmaktadır.

Dikey manada maksimum verimin elde edilmesi için tavan ile olan bağlantı noktasında özel tasarımlar kullanılabilir ve alandan maksimum fayda sağlanabilir. Forklift gibi araçların yük taşıdıkları esnada yükseklik dert olmadan çıkabileceği bu husus montaj sırasında ekiplerimiz tarafından titizlikle incelenmektedir. Kaliteli malzemelerin uygun ve ekonomik seksiyonel kapı motoru ile bir araya geldiği Kale Doors mühendisliğinde, bütün müşterilerimizin gereksinimleri dikkate alınmaktadır.

Panel Malzeme ve Teknik Nitelikleri

Sık açılıp kapanma gereksinimi duyulacak ve oynar hareketin fazlaca olduğu ekipmanlar arasında olan endüstriyel kapı modelleri arasında olduklarından malzeme özellikleri ve teknik nitelikleri de önem arz etmektedir. Aşağıda maddeler halinde seksiyonel kapı modellerini tanıma açısından faydalı olabilecek temel özellikleri görebilirlersiniz.

 1. Panel saçları ve rayları galvaniz kaplı olduğundan hareket kolaylığı sağlanmaktadır ve işlem esnasında rahatsız edici sesler en aza indirgenmiştir.
 2. Panel ile saç arasında bulunan mesafede polimer malzeme dolgusu kullanılmaktadır ve bu sayede izolasyon maksimum seviyede sağlanabilmektedir. İzolasyonun iyi olması dış etkenlerin içeri sızmasının önüne geçmektedir ve içerisi ile dışarısı arasında ki bağlantıyı istenilen seviyede kesebilmektedir.
 3. Genellikle panel kalınlıkları 40 mm olmaktadır ve bu kalın yapı duruşu ile sağlam görüntüsünü desteklemektedir.
 4. Çelik saçlar dayanımı yüksek ve galvaniz kaplı olduğundan, paslanmaya karşı korunaklı yapı haline gelmektedir. Darbelere karşı dayanımı da arttıran bu nitelik neticesinde seksiyonel kapı performansından uzun yıllar kayıp yaşamamaktadır.
 5. Farklı ebatlarda üretilebilirler ki böylece her işletmenin ihtiyaç duyduğu kapıya ulaşma imkânına olanak tanırlar.
 6. Farklı desen ve görünüşe sahip panel görünüşü ile üretilebilmektedirler hatta bu niteliği ile işletmenizin havasını değiştirme şansı yakalayabilirsiniz.
 7. Düşük ısı iletime sahip malzemeler tercih edildiğinden, içerdeki ısının çok daha rahat korunmasına olanak tanımaktadır. Böylelikle işletmenin ısınma için harcadığı paradan tasarruf sağlamasına yardım etmektedir.
 8. Rüzgâr direnci ve neme, suya karşı direnci yüksek olan seksiyonel kapı modelleri dışa mekân uygulamaları için gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedirler. Sağanak yağmurlu koşullarda dahi sızdırmazlık contaları ile desteklendiklerinden maksimum izolasyona erişilebilir.
 9. 5 metreden daha geniş seksiyonel kapı modelleri için ek destek profilleri ile montaj sağlanır ve böylelikle dayanım ve kuvvet arttırılır.
 10. Otomatik olarak imal edilebilen teçhizatlar arasındadır fakat manuel kullanım için kapı aparatı tarafımızca sağlanabilmektedir. Verilen ekstra ekipman sayesinde elektrik kesintisi gibi rahatsızlık yaratacak durumlar altında dahi performans kaybı en aza indirilebilir.
 11. Talep olması durumunda bütün ekipmanın açılıp kanması yerine servis kapısı eklenebilir ve böylelikle çalışma konforu arttırılır.
 12. İki ortam arasında ışık geçirgenliğinin sağlanabilmesi veya giriş çıkışlarda daha güvenli bir geçiş sağlanması için şeffaf pencereler eklenebilir.
 13. Durucu yada diğer adı ile stopper eklemesi yapılarak güvenlik arttırılabilir.
 14. Seksiyonel kapı motoru satın alınan ürünün rahat ve ergonomik olarak çalışabilmesi için yeterli kuvveti sağlayacak niteliklere sahiptir.

Kale Doors Seksiyonel Kapı Fiyatları

Kullanılan kapının sahip olduğu yükseklik ve genişlik seksiyonel kapı fiyatları hususunda etkili olmaktadır. Ayrıca istenebilecek ek servis kapısı ve aksesuarlar ile otomasyon sistemine eklenebilecek kumanda gibi ekstra özellikler de önemli faktörler arasında yer almaktadır. Kale Doors olarak bu gibi durumlarda olabilecek en uygun ve ekonomik ürün gamını size sunmak için sürekli yoğun efor sarf etmekteyiz. Kaliteden ödün vermeden ihtiyaçlarınızı giderebilecek en doğru tercihi yapabilmeniz için bizlerle iletişime geçebilir ve soru & görüşlerinizi bize iletebilirsiniz.

Teknik servis, bakım ve onarım

Bütün satılan ürünlerimizin teknik servisleri karşılanmaktadır ve gerekli bakım onarım işlemleri yapılan seksiyonel kapı modellerinin uzun yıllar yüksek performans ile çalışması hedeflenmektedir. Müşterilerimizin çalışma konforunu korumak ve işlerinin aksamamasını sağlamak için verdiğimiz hizmetlerimiz sürdürülebilir olarak devam etmektedir. Kale Doors satış sonrası verdiği hızlı, güvenilir ve kaliteli hizmeti sayesinde sektörün öncü firmaları arasındaki yerini her geçen yıl daha da kuvvetlendirmektedir.